Dnešná dopravná nehoda na ceste I/11 – u vodiča bola dychová skúška na alkohol pozitívna

alkohol a šoférovanie

Pod dopravnú nehodu, ktorá sa stala na ceste I/11 v katastri obce Radoľa dnes v skorých ranných hodinách, sa podpísal aj alkohol. Polícia apeluje na vodičov, aby si uvedomili, že na cestách  nie sú sami a ich arogantná jazda môže mať fatálne následky na životy iných účastníkov cestnej premávky.

V sobotu 15. septembra pred piatou hodinou ráno došlo na ceste I/11 v katastri obce Radoľa, okres Kysucké Nové Mesto k dopravnej nehode.

Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 20 ročný muž (z okresu Kysucké Nové Mesto) mal riadiť osobné motorové vozidlo Volkswagen Passat po vyvýšenom parkovisku pri ceste I/11. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin mal prejsť s vozidlom cez obrubník, svah až na cestu prvej triedy. Muž sa po dopravnej nehode podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,66 mg/l (1,38 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Pri dopravnej nehode utrpel 20 ročný muž predbežne ľahké zranenia. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 1.500.-€.

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Policajti z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody cestnú premávku striedavo riadili a usmerňovali do voľného jazdného pruhu.

Alkohol za volant nepatrí

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky. 

 

Aktuálne informácie Policajného zboru môžete nájsť aj na oficiálnej stránke na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia.

Zdroj: tlačová správa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline

Foto: pexels