Aktualizované: Žiaci zo ZŠ Povina získali tretie miesto na krajskom kole vo vybíjanej

 

Žiaci z obce Povina boli na úspešní aj na krajskom kole vo vybíjanej. 

Aktualizované:  Dnešné krajské kolo vo vybíjanej v Dolnom Kubíne bolo veľmi náročné a plné emócií. Ale i napriek tomu si žiaci ZŠ Povina vybojovali krásne 3. miesto.

“Chcela by som sa poďakovať zástupkyni školy Povina pani Gregvorkovej, ktorá nielen žiakov pripravuje na každú súťaž, ale je pre nich oporou i počas celého školského roka. Na každej súťaži deti sprevádza i predsedníčka Rady školy Katarína Karasová, ktorej by som tiež rada vyjadrila vďaku,” pre novinyknm.sk uviedla novozvolená starostka obce Alena  Dudeková.

GRATULUJEME!

Dňa 20.11.20118 sa uskutočnilo okresné kolo Kysuckého Nového Mesta vo vybíjanej mladších žiakov a žiačok. Do tejto súťaže sa prihlásilo päť škôl z okresu a medzi nimi aj ZŠ s MŠ Povina.

„Žiaci sa na súťaž tešili. Vybíjaná je hra ktorú majú veľmi radi.  Zodpovedne sa pripravili, súperom nič nedarovali a úspech sa dostavil, vyhrali okresné kolo. Držme palce naším žiakom v ďalších kolách, pretože súťaž je postupová,“ pre novinyknm.sk uviedla  novozvolená starostka obce Mgr. Alena Dudeková.

Vo štvrtok 22. novembra sa žiaci ZŠ Povina ešte stretli s víťazným družstvom z Čadce v regionálnom kole. Víťazstvo Povine zabezpečilo postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční 29. novembra v Dolnom Kubíne.

Autor a foto: Margita Gregvorková

https://bestvpncanada.ca/