Aj v Kysuckom Novom Meste firmy reagujú na súčasnú situáciu – Marpin s.r.o. vyrába dezinfekciu

Spoločnosť Marpin s.r.o., ktorá je jednou z najväčších producentov rozpúšťadiel, riedidiel, farieb a autochémie na Slovensku reaguje na situáciu s pandémiou COVID-19. Od piatku (3.4.2020) vyrábajú dezinfekciu.

„Prestavili sme linku a od dnes plníme okrem Liehu aj Buldog – čo je dezinfekcia rúk a povrchov,“ pre novinyknm uviedol Karol Burger zo spoločnsoti Marpin s.r.o..

„Buldog sme začali vyrábať v spolupráci s trnavskou firmou Elastik, s ktorou dlhodobo spolupracujeme pri výrobe riedidiel. Začali by sme plniť už skôr, ale prebiehal proces schvaľovania, pretože sa jedná o registrovanú Biotickú látku. Registračné číslo je bio/753/D/20/CCHLP, pre novinyknm dodal Karol Burger.

Momentálne má spoločnosť na predaj približne 10-tisíc litrov, v budúcom týždni očakáva ďalšiu dávku do plnenia.

Spoločnosť vyrába bežne lieh pod názvom SYN Marpin LH 94. Momentálne je, ale na trhu jeho nedostatok. Toto všetko spôsobuje, že ceny od dodávateľov výrazne zvýšili. „Aj tak sme radi, že sme zohnali aspoň ten drahší,“ pre novinyknm uviedol Karol Burger.

Biocídny výrobok obsahuje účinnú látku CAS 64-17-5, CAS 7722-84-1.

Buldog je určený na osobnú hygienu človeka a na dezinfekciu plôch. Je to prostriedok na báze alkoholu – zmes.

Prostriedok je prioritne určený na dezinfekciu rúk, no môže byť použitý aj na dezinfekciu verejných priestranstiev (ihriská, autobusové zastávky a podobne…), ale aj na dezinfekciu plôch v priestoroch (pracovné dosky v kuchyni, stoly a podobne).

V Kysuckom Novom Meste bude dezinfekčný prostriedok distribuovaný a dotupný na zakúpenie:

  • v predajni chovateľských potrieb Chovex Vladimír Jastraban
  • v predajni Farby-Laky Bona, ul. Kukučínova
  • vo výdajni zdravotníckych pomôcok sv. Lukáša
  • v autoservise LS auto Rudinka

Od pondelka bude v predaji 1-litrové balenie dezinfekčného prostriedku a od stredy aj 0,5-litrové balenie a tiež veľké balenia 3-litrové, 5-litrové a 25-litrové.

Text: Petronela Hercová