Aj v Povine sa úspešne popasovali so snehovou kalamitou

Tohtoročná zima sa po dlhom čase ukázala v plnej kráse. Krajina zasypaná snehom, nádherná príroda pokrytá bielou perinou.  Ibaže, nie všetko bola idylka. 

Perinbaba sa túto zimu poriadne „vybláznila“. Toľko snehu nenapadlo už niekoľko rokov. Mestá a obce sa museli popasovať so snehovou kalamitou, sneh bolo potrebné nielen zhŕňať, ale aj odvážať. No nielen cesty a chodníky sa museli udržiavať zjazdné a prechodné. Sneh a ľad bolo potrebné odstrániť aj zo striech.

So snehovou kalamitou sa musela popasovať aj obec Povina.

„Kalamitu sa nám podarilo zvládnuť, nakoľko sme nečakali na vyhlásenie mimoriadnej situácie, ale na odhŕňaní snehu sme pracovali vo dne i v noci,“ pre novinyknm.sk uviedla starostka obce Povina.

„Našou devízou bolo, že odhŕňanie nám zabezpečoval občan, ktorý býva v Povine a flexibilne pracoval podľa požiadavok. Zimnú údržbu nám robí pán Peter Karas. Spoločne sme boli v teréne a pracovali sme aj na špecifických požiadavkách obyvateľov, aby sme im pomohli čo najlepšie odhrnúť sneh. Pán Karas má traktor s radlicou, reťaze aj posýpač. Všetku techniku si kúpil kvôli tomu, aby bola zimná údržba 100%. Volali ho aj do iných obcí, ale zdvorilo žiadosti odmietol, pretože sa chce venovať len nasej obci. Je to pre nás veľká výhoda, pretože nemusíme čakať, kým odhrnie sneh v iných lokalitách. Pán Karas má aj nakladač, ktorý použil pri vyvážaní snehu z miestnych komunikácii,“ dodala starostka obce Povina.

S odstraňovaním snehovej nádielky z autobusových zastávok pomáhali aj hasiči a aktivační pracovníci.

Na odpratávaní snehu sa pracovalo vo dne i v noci, aby sa obyvatelia ráno dostali do práce a deti do školy či škôlky.

Do práce sa zapojilo aj mnoho obyvateľov, ktorí pomáhali s odpratávaním snehovej nádielky či so spadnutými stromami.https://bestvpncanada.ca/