Aj z budovy bývaleho gymnázia pri ZŠ Nábrežná budú byty

So stavbou bytov sa v meste roztrhlo vrece. Popri rozsiahlej  bytovej výstavbe, ktorá by sa mala pri rieke Kysuca na Kamencoch začať už čoskoro, sa na bytový komplex zmení aj jedna z  ďalších chátrajúcich budov v meste.

Tak ako sa bývala Poľnohospodárska škola zmenila na komplex, v ktorom svoje bývanie našlo viacero ľudí, tak sa na podobný komplex zmení aj budova bývaleho gymnázia pri ZŠ Nábrežná. Budova, v ktorej kedysi „drali lavice“ šikovní študenti je už niekoľko rokov opustená a jej vzhľad je zo dňa na deň úbohejší. Hoci sú na oknách v prízemnom poschodí mreže, rozbiť okenné výplne to vandalom nezabránilo. No nielen to, z bočnej strany pri točenom schodisku sa radi zhromažďujú mladí „pubertiaci“ a ich správanie nie je práve príkladné pre mladších žiakov.

Aj preto informáciu, že budova bude opäť slúžiť nejakému účelu, možno považovať za vysoko pozitívnu.

Podľa vyjadrenia, ktoré nám zaslal prednosta mestského úradu Kysucké Nové Mesto, budova bývaleho gynmnázia, takzvaná kocka na Komenského ulici, je v súčasnosti majetkom firmy Real Focus. Uvedenej spoločnosti ju predal Žilinský samosprávny kraj (VÚC). Real Focus sa rozhodla nehnuteľnosť prerobiť na byty.

„Pre stavebníka Real Focus s. r. o., Veľká okružná 43, Žilina bolo vydané našim stavebným úradom už aj  územné rozhodnutie na stavbu „Stavebné úpravy a nadstavba objektu na byty“. Budú nadstavené dve nadzemné podlažia, vytvorí sa 20 – 25 bytových jednotiek 1 -4 izbových bytov a parkovacie miesta,“ napísal v odpovedi prednosta mestského úradu JUDr. Ľubomír Ježo.

Autor: Petronela Hercová

Snímka:autorka