Bolo hovädzie mäso z Poľska distribuované do školských zariadení v okrese Kysucké Nové Mesto?

Nedávno mesto vydalo na svojich stránkach vyjadrenie, že hovädzie mäso pochádzajúce z rizikových oblastí v Poľsku sa do školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta nedostalo. Bolo to tak aj v ostatných školských zariadeniach v okrese KNM?

Hovädzie mäso sa dostalo do predajne v Kysuckom Novom Meste, odkiaľ bolo podľa informácií Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Slovenskej republiky (ŠVPS SR) dodané do školských zariadení a k zákazníkom. Tak je písané v aktualizácii ŠVPS SR zo dňa 1. februára 2019.

Eva Ondreášová Kysucké Nové Mesto, Hviezdoslavova 60 – predajňa – mäso bolo predané do školských jedální a zákazníkom.
Informácia zo stránky ŠVPS SR.

V okrese Kysucké Nové Mesto sa nachádzajú aj ďalšie obce ako Povina, Nesluša, Radoľa, Rudina a ďalšie so školami a školskými jedálňami, kde sa pokazené mäso mohlo dostať. Našťastie sa tak nestalo. Odpoveď sme dostali zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Slovenskej republiky sídliacej v Čadci, ktorá má na starosti okresy Čadca a Kysucké Nové Mesto.

Hovädzie mäso z Poľska dodané do predajne Eva Ondreášová, Hviezdoslavova 60, Kysucké Nové Mesto, nebolo distribuované do školských zariadení v okrese Kysuckom Novom Meste.

MVDr. Jana Ščuryová, riaditeľka ŠVPS SR v Čadci

Autor: Miroslav Janouš
Foto: Pixabay