Cez víkend zažili cyklobusy prekvapivý nápor – najviac cyklistov smerovalo na Novú Bystricu

Pravdepodobne, krásne sobotné počasie, chuť ľudí na turistické a cyklistické výlety spôsobili, že štart cyklobusovej sezóny 2020 priniesol prekvapivé výsledky už počas prvého víkendu.

Cyklobusy zo žilinskej autobusovej stanice vyrazili do troch obľúbených cykloturistických destinácií v Žilinskom kraji – do Terchovej, Novej Bystrice a Turčianskych Teplíc. Najväčší záujem bol o prevoz bicyklov smerom k Novej Bystrici.

Väčšina cestujúcich v cyklobusoch boli turisti, pre ktorých sú tieto rýchle a bezpečné spojenia výhodné na prepravu do turisticky atraktívnych lokalít Terchovej ,Bystrickej doliny so skanzenom na Vychylovke, či na prehliadku Turčianskych dolín, kopcov a hradov.

Úspešný štart cyklobusovej sezóny, ktorý sme zaznamenali, dokázal, že cyklobusy majú svoje miesto na trhu a stávajú sa obľúbeným spôsobom prepravy za rôznymi športovými a oddychovými aktivitami cestujúcich. Pevne veríme, že pozitívny trend bude pokračovať aj naďalej počas celej tohtoročnej cyklobusovej sezóny 2020.

Všetkým cestujúcim prajeme veľa krásnych zážitkov pri spoznávaní našej krajiny. Pripomíname, že cyklobus môžete využívať v sobotu, nedeľu a vo sviatok do 27. septembra 2020 a aj v piatok v termíne od 07. júla 2020 do 28. augusta 2020.

Tlačová správa SAD Žilina