Chlebana: „Postupne posúvame naše mladé dievčatá o krôčik dopredu.“

S najmladším vekovým priemerom vstúpili do najvyššej súťaže už tretiu sezónu a napriek tomu boli svojim protivníčkam viac ako vyrovnaným súperom. Družstvo z Kysuckého Nového Mesta má stúpajúci trend, pretože zo siedmeho miesta sa Kysučanky posunuli na štvrté a v predošlej sezóne už na medailové tretie miesto extraligy.

V play-off vyradili Kysučanky Nitru 3:0 na zápasy, no v semifinálovej sérii nestačili na neskoršie majsterky zo Sabinova, ktorým podľahli 1:3 na zápasy. „Našim cieľom pred minulou sezónou bolo posunúť dievčatá o krôčik dopredu a to sa nám podarilo. V juniorskej reprezentácii máme viacero dievčat a dokonca v ženskej reprezentácii sa nám presadila Alexandra Faktorová. Toto sú veci, pre ktoré florbal robíme, aby sa dievčatá zlepšovali, reprezentovali klub a Slovensko a florbal ich bavil. V semifinále sme potrápili neskoršieho víťaza takže sezónu hodnotíme z nášho pohľadu ako úspešnú,“ skonštatoval tréner Kysuckého Nového Mesta Marián Chlebana.

Kysučanky už poctivo zarezávajú. „Letná príprava prebieha už teraz s trénerom Kašperom. V pláne máme prípravné zápasy s družstvami z Čiech a všetko podriadime tomu, aby sme boli úspešní aj v októbrovom Euro floorball cupe a v Hyundai extralige,“ povedal Chlebana a k ambíciám svojho družstva v nasledujúcej sezóne doplnil: „V novej sezóne chceme predovšetkým zapracovať do družstva mladé hráčky, ktorými sú Emma Berešíková, Klaudia Chupeková, Martina Bajanková, Adriana Hrubá a Rebeka Mičudová. Dievčatá aj na turnaji v Nemecku ukázali, že majú na to, aby dostali svoj priestor aj v extralige a zas posunúť dievčatá po florbalovej stránke vpred a aj čo sa konečného umiestnenia týka.“

Keďže pre nasledujúci ligový ročník nemajú istotu na poste gólmanky, riešia ju promptným spôsobom. „Odchody v družstve nemáme hlásené žiadne, stále ale čakáme na Kristínu Hlavatú, pretože stále nevieme kam pôjde študovať a či v družstve zostane. Dlhšiu dobu sa budeme musieť zaobísť bez Alice Brodňanovej, ktorá si poranila koleno. Príchody máme zatiaľ hlásené dva. Jeden už je vyriešený a na druhý podpis prestupu čakáme. Jedná sa o Petru Gešovú z Hurikánu a Radku Mládenkovú zo Sabinova. Obe hráčky už absolvovali s družstvom medzinárodný turnaj v Drážďanoch, ktorý sa nám podarilo vyhrať. Do družstva by sa mala po zranení vrátiť aj Paťa Kubištová,“ uzavrel kouč Kysučaniek.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu