Čierny víkend hádzanárov MŠK HO KNM

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V uplynulý víkend bola hracím dňom pre všetky mládežnícke celky Hádzanárskeho oddielu MŠK KNM sobota. A bohužiaľ všetky tímy zaknihovali prehry.

Mladší žiaci sa predstavili v Čadci, kde nastúpili vo svojom prvom zápase proti MŠK Považská Bystrica. V zápase sa síce mladí Kysučania ujali vedenia, ale so súperom dokázali držať krok iba do 7. minúty – ten sa vtedy prvýkrát ujal vedenia o dva góly. Svoj náskok postupne zvyšoval na polčasový rozdiel o 6 gólov a o 11 gólov na konci zápasu. Mladší žiaci ako jediný dostali v sobotu šancu na reparát. Na svoj druhý zápas sa postavili proti považskobystrickému „béčku“. Reparát im vyšiel, keďže tento zápas mali od začiatku pevne vo svojich rukách a zaslúžene zvíťazili o 9 gólov.

Starší žiaci a dorastenci cestovali do Prievidze, kde ich čakali rovesníci z Bojníc. Prví nastúpili na palubovku starší žiaci. V prvom vzájomnom zápase v tejto sezóne Kysučania zvíťazili. Tentoraz sa však zápas odvíjal v réžii súpera. Ten už v 3. minúte vyhrával 3:0 a náš tréner musel zobrať oddychový čas. Hra sa však naďalej nevyvíjala podľa našich predstáv a v 9. minúte už viedli Bojničania 6:1. V podobnom duchu sa odvíjal hra až do polčasu, domáci si udržiavali náskok na úrovni 4 – 5 gólov. Po polčase naši hráči zabrali a začali náskok protivníka sťahovať – v 18. minúte už len na jeden gól. Šancu na vyrovnanie „odmietli, no v 20. minúte to bolo zasa o 1 „gólik“. Ani tentoraz neurobili posledný krok k vyrovnaniu a tak súper trestal. Dvoma zlepenými gólmi odskočil na rozdiel 3 gólov a to bol moment zlomu v zápase. Prehra o 3 góly tak bola pre starších žiakov prvou v tejto sezóne a znamenala prerušenie 9 –zápasovej víťaznej „šnúry“.

Ani dorastenci v Bojniciach nebodovali. Prvý gól zápasu strelili naši, rovnako sa ujali i vedenia 2:1. Potom za stavu 2:2 hrali presilovku, v ktorej nedali ani gól, naopak dostali dva a posadili súpera na koňa. Ten ťažil najmä z našich nepochopiteľných chýb, ktoré nemilosrdne trestal. Do polčasu navýšil svoj náskok o 5 gólov. Zlepšená hra v druhom polčase priniesla zníženie stavu na 18:16 v 40. minúte. Chalani však, podobne ako ich mladší kolegovia, „odmietli“ šancu na vyrovnanie a súper vzápätí odskočil a už nás do zápasu nepustil. Na konci súboja už boli Kysučania značne frustrovaní z priebehu, naopak domáci sa „viezli na víťaznej vlne“ a tak konečný rezultát znamenal prehru o 7 gólov. Bojničania tak naďalej kraľujú druhej lige, keď ešte nestratili ani bod.

Mladší žiaci

Krajská liga, sobota 9. novembra, Mestská športová hala v Čadci

MŠK HO KNM – MŠK Považská Bystrica A 10:21 (7:13)
MŠK HO KNM – MŠK Považská Bystrica B 24:15 (13:9)

Zostava: Adam Lulek – Jakub Nemec, Michal Ceniga, Branislav Sucháň, Tobias Dupkala, Tomáš Králik, Šimon Truchlík, Matúš Truchlík, Michal Máca, Karol Vlček. Tréner: Pavol Kubala, ZVD: Michal Pijak.

Starší žiaci

Krajská liga, sobota 9. novembra, City Niké Arena v Prievidzi

HK Kúpele Bojnice – MŠK HO KNM 25:22 (16:11)

Zostava: Timotej Lulek, Jakub Janec – Šimon Čuraj, Tomáš Strňák, Martin Javorík, Gabriel Kaňuk, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Marek Goliáš, Enrico Fanizzi, Dávid Kopas, Matej Pirník. tréner: Branislav Podolák, ZVD: Miloš Hartel.

Dorastenci

2. liga, sobota 9. novembra, City Niké Arena v Prievidzi

HK Kúpele Bojnice – MŠK HO KNM 32:25 (16:11)

Zostava: Jakub Mindek, Lukáš Janík – Michal Jačmeník, Branislav Bosý, Lukáš Šmehyl, Andrej Beleš, Filip Húšťava, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Juraj Pavlusík, Erik Absolon. Tréner: Michal Tomasta, ZVD: Mário Janík.

Ďalší program:

V sobotu 16. novembra odohrajú v domácej Mestskej športovej hale v KNM mladší žiaci zápasy proti SMF Žilina a MHáK Martin. Okrem nich si tu zmerajú sily s rovnakými súpermi aj naši susedia z MŠK Čadca. Naši hráči zohrajú svoje duely o 9. a 12. hodine.

Autor: Mário Janík / MŠK HO Kysucké Nové Mesto