Ďalšie tri výhry MŠK HO KNM

Hádzanárske súťaže pokračovali aj počas uplynulého víkendu a k slovu sa dostali starší žiaci a dorastenci.

Prví menovaní vycestovali za svojimi súpermi do Diakovej pri Martine. Ako prví sa kysuckým hádzanárom postavili rovesníci z MHáK Martin. Začiatok duelu bol vyrovnaný, obe družstvá sa striedali vo vedení. V polovici polčasu však Kysučania postupne začali zvyšovať náskok a do prestávky ho zveľadili na 4 góly. Keď sa tento trend nezmenil ani v druhom polčase, hráči MŠK HO KNM zápas napokon vyhrali rozdielom desiatich gólov.

Odlišný priebeh malo druhé stretnutie proti domácemu celku THA Martin. Naši mladíci sa pomerne rýchlo, už v 10. minúte, ujali vedenia o 4 góly a zdalo sa, že o zápase je rozhodnuté. Opak však bol pravdou a húževnatý súper nechcel predať svoju kožu lacno. Už v 16. minúte bol náskok iba 1 gól. V priebehu ďalších 6 minút dominovali naši hráči, ktorí dokázali odskočiť tentoraz na 5 gólov. Ich súper však famóznym záverom polčasu znížil opäť na 2 góly. Druhý polčas už bol z našej strany poznačený nervozitou a obavou o výsledok. Náskok našich hráčov sa pohyboval na úrovni 2 až troch gólov. Keď v 45. minúte dali naši gól na 19:15, bolo o zápase rozhodnuté. Sympatický výkon nášho súpera však pokračoval až do záverečnej sirény, keď sa mu podarilo stiahnuť konečný výsledok na dva góly.

Dorastenci nastúpili v nedeľu napoludnie proti tímu ŠK DAC Dunajská Streda. Úvod zápasu poznamenalo veľké množstvo nepresností zo strany našich hráčov. Súper sa ujal vedenia, my sme dokázali prvýkrát skórovať až v polovici 4. minúty. Hráči od Žitného ostrova však boli odovzdaným súperom a dokázali s našimi držať krok len do stavu 2:2 v 8. minúte. Potom kysuckí mládenci ovládli hru a začalo im to sypať. Darila sa aj obrana, ktorá už do polčasu inkasovala iba raz. Napriek polčasovému skóre 15 gólov v náš prospech, nemohli byť tréneri s predvedenou hrou spokojní. Po prestávke už nastúpilo sebavedomé družstvo a skóre začalo narastať z pohľadu súpera do „obludných rozmerov“. Hráči Dunajskej Stredy podobne ako v 1. polčase i v tom druhom dokázali skórovať iba 3 krát, našim sa to podarilo až 26 krát. Súpera tak na dlhú cestu domov poslali s poriadnou nádielkou a zaknihovali svoju najvyššiu výhru v súťaži. Čo sa týka štatistík ide o najvyšší rozdiel v skóre a súper dal najnižší počet gólov zo všetkých doterajších zápasov celej súťaže. Priebeh zápasu však poukázal na viaceré nedostatky a na tých treba popracovať už tento týždeň, lebo už v sobotu čaká dorastencov obhajca titulu a zároveň líder súťaže HK Kúpele Bojnice, ktorý zatiaľ nestratil ani bod.