Deň bublín v Kysuckom Novom Meste

Je upršaná a chladná nedeľa 26.8., avšak aj napriek počasiu sa to pod laubňami na Námestí slobody hemží deťmi a bublinami. V tento deň sa v destiatich mestách po celom Slovensku vrátane Kysuckého Nového Mesta konal BUBBLE DAY.

Mladých z Mestského mládežníckeho parlamentu a YCčka od organizovania tejto akcie neodradil ani dážď. Pod laubňami sa nachádzali rôzne stanoviská. Pri registrácií malí návštevníci dostali na uvítanie malý bublifuk. Mohli sa presunúť k “bublinovaciemu stanovisku”, kde si mohli vyskúšať napríklad ako sa tvoria obrovské megabubliny.

Pri ďaľšom stanovisku si vymaľovali bublinové omaľovánky alebo si dali vyrobiť zvieratko z balónika. Ďalej ich čakala prekážková dráha, kde si mohli vyskúšať aj svoje „triafačské“ schopnosti. V bubble shope si mohli kúpiť nejaký z rôznych bublifukov. Po milom zážitku si ešte tento deň mohli zvečniť pri krásnej “bubble day” foto-stene, ktorú vyrobili šikovné dievčatá z YCčka.

Akcia splnila svoj účel. Aj napriek sychravému počasiu sa námestie zaplnilo bublinami a detskou radosťou. Mestský mládežnícky parlament ďakuje všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa na akcii podieľali, a taktiež aj všetkým zúčastneným, ktorí sa prišli zabaviť s bublinami. Tešíme sa na vás aj na ďalších akciách MMP.

 

 

 

 

Autor: Matúš Máca
Foto: YCčko