Dnes je svetový deň bez mobilu

Svetový deň bez mobilu vznikol z iniciatívy francúzskeho spisovateľa Phila Marsoa, ktorý ako prvý napísal knihu o mobile – Tueur de portable sans mobil apparent.

V tento deň by si ľudia mali vypnúť mobilné telefóny, aby sa zamysleli nad zmenami života pod vplyvom tohto komunikačného prostriedku a s cieľom uvedomenia si skutočných hodnôt života. Prvýkrát sa tento deň oslavoval v roku 2001 a prvé ročníky boli populárne najmä v krajinách ako Kanada, Španielsko, Francúzsko, Belgicko, Švajčiarsko a Fínsko.

K iniciatíve sa pripájajú aj žiaci zo ZŠ Nábrežná

Máte nomofóbiu? Naozaj ste sa už zaradili medzi tých, ktorí majú strach z odlúčenia od mobilných telefónov? S mobilom či smartfónom sa zobúdzate aj zaspávate, chodíte s nimi na toaletu a online sme takmer nonstop? Dokážte, že nie. Šiesty február je Svetovým dňom bez mobilu. Aj tento rok parlamenťáci z Nábrežnej vyhlasujú challenge pre všetkých žiakov, učiteľov, ale aj rodičov. Nezabudnite si vo štvrtok zabudnúť doma vaše mobily. Skúsme aspoň pol dňa existovať bez nich. Dokážeme v tento deň nadviazať skutočné, hlboké a zmysluplné spojenia so svojimi priateľmi, rodičmi, deťmi, učiteľmi len tak, že sa s nimi porozprávame face to face? Tak GO FOR IT FOLKS!

zdroj: stránka školy

Miroslav Janouš