Dopravné nehody v okrese KNM za rok 2018

Ľudia sú proste nepoučiteľní a za volant si sadnú aj pod vplyvom návykových látok. Niektorí boli odhalení pri bežných kontrolách a niektorí spôsobili aj dopravné nehody. Štatistiky nehodovosti nám poskytla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Žiline, pani Jana Balogová.

V okrese KNM bolo v roku 2018 zaevidovaných  101 dopravných nehôd, pri ktorých nebola žiadna osoba usmrtená, 12 osôb utrpelo ťažké zranenie  a 30 ľahké zranenie. Alkohol u vinníka DN bol zaznamenaný  v 18 prípadoch. Najnehodovejším úsekom je cesta I/11.

Za najvážnejšiu dopravnú nehodu v roku 2018 v okrese KNM možno považovať dopravnú nehodu zo dňa 20.04.2018 na ceste I/11 v km 433.000, kde pri čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel utrpelo ťažké zranenie 5 osôb, z toho dve deti (o nehode sme Vás aktuálne informovali na našich stránkach).

Pri bežných  kontrolách v okrese KNM bolo na cestách zistených 37 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu a dvaja vodiči, ktorí riadili vozidlo pod vplyvom drog.

Jana Balogová

hovorkyňa KR PZ v Žiline

Alkohol za volant nepatrí

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie. 

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách. 

Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky. 

Na tomto odkaze si môžete prečítať o dopravných nehodách, o ktorých sme Vás minulý rok informovali Dopravné nehody 2018.

Autor: Miroslav Janouš
Foto: archív NovinyKNM