Družstvo OR HaZZ Čadca úspešné na Majstrovstvách SR v hasičskom športe

V dňoch 22-23.augusta 2019 sa v mestách Košice a Prešov konal už 47.ročník Majstrovstiev SR v hasičskom športe. Súťaže sa zúčastnilo 12 najlepších družstiev v rámci SR. Úspešní boli aj Kysučania.

Súťažne družstvo z OR HaZZ v Čadci obsadilo v disciplínách:

štafeta 4x100m 3.miesto,

výstup na cvičnú vežu 4.miesto,

beh na 100m prekážok 5.miesto,

požiarny útok s vodou 3.miesto

V celkom hodnotení skončilo družstvo z OR HaZZ z Čadce na 3.mieste. Družstvo hasičov z Čadce sa postavilo na stupienok víťazov po 41.rokoch keď naposledy v roku 1978 v meste Myjava skončili na 1.mieste v celkovom hodnotení družstiev.

V súťaži jednotlivcov skončil vo výstupe na cvičnú vežu Ján Šulek z HS Čadca na 2.mieste. V súťaži dvojboj jednotlivcov, ktorý sa skladá z disciplín beh na sto metrov prekážok a výstup na cvičnú vežu obsadil Štefan Belko z HS Kysucké Nové Mesto 3.miesto.

Veliteľ družstva: Ing. Stanislav Zdařil Tréner: Ing. Miroslav Jacek Športovci: Miroslav Slíž(HS v Turzovke), Juraj Franek( HS v Turzovke), Dominik Bytčanek( HS v Čadci), Ján Šulek(HS v Čadci), Fero Buchta(HS v Čadci), Ján Hruška(HS v Čadci), Štefan Belko(HS v Kysuckom Novom Meste), Michal Neomani(HS v Kysuckom Novom Meste).

Text a foto: OR HaZZ Čadca