Energobloky ponúka mesto na prenájom

Po dokončení rekonštrukcie tepelných rozvodov zostane mestu 12 výmenníkových staníc. Už od počiatku plánov rekonštrukcie distribučnej sústavy tepla sme sa aj my v redakcii zaujímali ako budú výmenníkové stanice využité.

Medzi občanmi vznikalo podozrenie, že výmenníkové stanice budú netransparentne odpredané rôznym subjektom. Podľa najnovších informácií, ktoré zverejnil mestský úrad na svojom webe, to tak nebude.

Výmenníkové stanice tzv. energobloky ponúka mesto na prenájom.
„Vedenie mesta sa rozhodlo, že ponúkne tieto nebytové priestory na prenájom, uprednostní organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby. V prípade, že máte záujem o priestory, zašlite svoju žiadosť na adresu mestského úradu. V žiadosti uveďte svoje identifikačné údaje a informáciu, o ktorý priestor máte záujem, akú činnosť v ňom budete vykonávať a pod. Všetky žiadosti prejdú schvaľovacím procesom na zasadnutí mestského zastupiteľstva,“ uvádza sa v článku na webe mesta.

Keď sa teda budú schvaľovať podané žiadosti o prenájom obyvatelia budú môcť prísť svoj názor vyjadriť na predmetné zastupiteľstvo.

Energobloky sú veľmi obľúbeným priestorom pre rôzne občianske združenia, neziskovky, chránené dielne a podobne.

Tieto združenia dokážu z energoblokov vytvoriť naozaj plnohodnotné priestory, ktoré slúžia pre rôzne skupiny obyvateľstva.

Novinyknm sa v minulosti boli pozrieť na takéto priestory v Košiciach. Konkrétnejšie sme boli vo výmenníku Wuppertálska. Tým, ako dokázala skupina nadšencov premeniť tieto priestory, sme zostali veľmi prekvapení. Perfektne prepracovaný nábytok – kuchyňa a kancelária, ktorá je ukrytá za posuvnými dverami. Ozvučenie, podmienky pre divadlo, pre výrobu domácich produktov, sušenie byliniek, záhrada… Pravidelne sa tu konajú rôzne workshopy. Dokonca majú krásne priestory vytvorené aj na streche, kde napríklad cvičia a mnoho iného…

Po kliknutí na foto výmenníka sa dostanete na FB stránky Výmenníka Wuppertálska, kde nájdete viac inšpiračných info a foto.

Text a foto: Petronela Hercová

https://bestvpncanada.ca/