Futbalisti ukončili takmer všetci sezónu s výhrami

Mužov čakalo v poslednom kole Skalité na pôde súpera. Bola by škoda neukončiť sezónu víťazstvom či bodovým úlovkom, to však chceli aj domáci. Obaja nenastúpili v najlepších zostavách, viacero hráčov oddychovalo či na lavičke, alebo na zápas necestovali. V bráne odchytal zápas Miroslav Toman, nehral napríklad najlepší strelec Miloš Kubala. Súperi v prvom polčase sa nedokázali prekonať a preto sa išlo do šatní bez zmeny skóre. Až po zmene strán prišli góly, prvý padol do brány domácich. V 51. minúte zachytil R. Planeta v strede ihriska zlú rozohrávku domáceho brankára a po narážačke nás dostal do vedenia strelou do protipohybu brankára. V 73. minúte prišiel faul pri akcii hostí v našej 16-ke a ponúknutú penaltu využil Tomáš Kubica. Vyrovnaný stav netrval dlho, pretože v 79. minúte bola zastavená akcia Skalitého a z polovice ihriska sa výstavným kúskom pripomenul znova Planeta, čím zaistil znova jednogólové vedenie. Sezónu 2018/2019 naši muži zakončili výhrou, v tabuľke obsadili postupovú prvú priečku s 15 bodovým náskokom za ŠK Čierne.

Dorast čakal derby zápas s Čadcou, takže lepšiu rozlúčku so sezónou mať nemohli. Obe kategórie však čakali rozlične ťažké zápasy. U19 mali lepšie postavenie v tabuľke, ako rovnaká kategória súpera. Na zápas prišli len s 12 hráčmi, čo bolo oproti 15 hráčom v kádri Čadce nevýhodou. Napriek tomu dokázali zvíťaziť najtesnejším výsledkom, keď už v prvom polčase víťazný gól vsietil Pavol Pazdúr. Mladší dorast U17 čakal ťažší zápas, pretože U17 Čadce bola na tom podstatne lepšie, ako ich rovesníci z U19. Prehru nášho tímu zariadil rýchlym otváracím gólom v 3. minúte Róbert Rábik, takže ani Čadca nezostávala z tohto dvojzápasu naprázdno. U19 aj U17 ukončili sezónu na 9. mieste s kladnými skóre, takže sa nemajú za čo hanbiť a budúcu sezónu budú znova čeliť kvalitným mládežníckym tímom.

Žiaci predvádzali v II. lige starších/mladších žiakov skvelé výkony, obzvlášť U15 dokázala prevalcovať celú ligu jednoznačne. V 26. zápasoch ligy zvíťazili všetkých 26, čím si zaslúžia obrovský rešpekt, pretože to nie je častý jav a značí to o kvalite kádru. Skóre 260:13 to len potvrdzuje. Získali všetkých 78 bodov, viac sa už ani nedalo. Posledné 26. kolo odohrali na Orave, konkrétne ich privítala Dlhá nad Oravou. U15 zvládlo zápas menej jednoznačne, ako tie ostatné, nič to ale nemenilo na skutočnosti, že sú najlepší tím ligy. Presadili sa 4 rôzni strelci – A. Szijjártó, D. Trubačík, A. Magoč a J. Kubala, čím pokorili svojho súpera 4:2. Mladší žiaci vyhrali vyšším rozdielom. Zápas bol o to zaujímavejší, pretože hrali medzi sebou tabuľkoví súperi. 10 gólovú nádielku režírovali B. Adámek (4x), A. Kadura (3x), A. Kavčiak, kapitán S. Valiašek a aj brankár M. Tomčala a výhrou 10:1 sa presunuli pred svojho súpera na 4. miesto za Čadcu.

Druhý tím žiakov hrával o ligu nižšie, ani tam však neboli ľahkí súperi. Konkurentom nášmu žiackemu tímu robili väčšinou tímy z Kysúc, ale aj z okolia Žiliny. Posledný súper ich čakal na domácej pôde, konkrétne hostili Bytču. V dvojzápase mali byť favoritom, čo sa potvrdilo výsledkovo. Starší žiaci zvíťazili 4:3, čo sa nerodilo ľahko, pretože po víťaznom prvom polčase po góle A. Harceka súper výsledok otočil. Naši žiaci nezaháľali a hetrikom sa blysol J. Kubala. Kontaktný gól v poslednej minúte už nič neriešil Mladší žiaci zvíťazili taktiež o jeden gól aj napriek tomu, že prišli v počte „iba“ 9 hráčov oproti 15 hráčom súpera. Výsledok otáčali, keď na 1:1 najprv vyrovnal a potom zvýšil na 2:1 M. Škorík. Obaja teda ukončili sezónu víťazstvami. V konečnom poradí obsadili starší 6. miesto, respektíve mladší 3. miesto.

Po konci sezóny sa stretli víťazi II. ligy SEVER a JUH, a teda naši starší žiaci MŠK KNM a MŠK Novohrad Lučenec, aby vo finále vzišiel konečný víťaz ligy. Zápas sa mal odohrať v stredu 19. 06. na neutrálnom ihrisku v Kremničke. Súper našich žiakov nevyhral ligu tak jednoznačne, ako my. Skončil s 56 bodmi a 6 bodovým náskokom pred druhým Tisovcom. Nakoniec, jednoznačná prevaha a kvalita sa prejavila aj vo finálovom stretnutí. U15 zvíťazila  vysoko nad svojim súperom 12:0. Strojcami tohto debaklu boli 5 góloví A. Szijjártó a P. Kubaščík, pridali sa ešte po góle D. Trubačík a D. Krško. Naši žiaci sú teda jednoznačný víťaz II. ligy, čo okrem všetkých vyhraných zápasov, celkového skóre či jednoznačnom finálovom víťazstve značí aj to, že medzi top 10 najlepšími strelcami sme mali 3 zástupcov, a to na 1. mieste A. Szijjártó, 2. mieste P. Kubaščík a 9. mieste D. Trubačík.

Autor: Michal Handlovský