Hádzanári KNM ukončili ligové súťaže

Počas uplynulého týždňa boli poslednými zápasmi ukončené ligové súťaže – krajské majstrovstvo a Považská liga.

V utorok 21.5. vycestovali starší žiaci do Martina, kde si zmerali sily s miestnym MHáK Martin. Bol to ich posledný zápas v krajskej súťaži. Do zápasu sme nastupovali ako favoriti. Podľa toho sa i odvíjalo stretnutie. Domáci dokázali s nami držať krok len 5. minúty. Potom sa už začali presadzovať naši hráči a do polčasu si vypracovali desaťgólový náskok. Po polčase sa obraz hry nezmenil a MŠK v ňom nakoniec triumfoval o 14 gólov. Mládenci týmto víťazstvom potvrdili, že titul Majstrov Trenčianskeho a Žilinského kraja, ktorý získali už v predstihu, je v správnych rukách.

Druhá ligová súťaž, v ktorej štartovali naši hádzanári v uplynulom ročníku je Považská liga. V jej rámci sme cestovali v sobotu 25.5. do Topoľčian, kde odohrali mladší i starší žiaci po 2 zápasy. Ako prví nastúpili mladší žiaci proti domácim Topoľčanom. Mládenci si už na začiatku zápasu vytvorili dostatočný náskok a v priebehu celého zápasu ho kontrolovali a zvyšovali. Zápas nakoniec vyhrali o 13 gólov.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hneď po nich nastúpili proti rovnakému súperovi i starší žiaci. Tu sa očakával ťažký zápas, proti kvalitnému súperovi, čo sa i potvrdilo. Našim starším žiakom šlo o veľa, keďže v tabuľke boli druhí s jednobodovou stratou na Nové Zámky, avšak mali zápas k dobru. Pre víťazstvo v lige potrebovali vyhrať oba zápasy hracieho dňa. Našim hráčom v úvode zápasu akoby zodpovednosť zväzovala ruky. Viazla kombinácia i obrana a tak náš súper sa veľmi skoro, už v 2. minúte ujal vedenia o 3 góly.

Obraz hry sa nezmenil ani v nasledujúcich minútach a súper si svoj náskok udržiaval, ba ho pomaly i zvyšoval. V 10. minúte bol stav 5:9 v náš neprospech. Po oddychovom čase nášho trénera v polovici 1. polčasu sa chalani skonsolidovali a začali pomaly náskok súpera sťahovať až na polčasový remízový výsledok. „Preťahovanie“ o výsledok pokračovalo v druhom polčase až do 41. minúty, keď naši hráči sériou 5 gólov v rade strhli víťazstvo na svoju stranu. Mladí Kysučania už nedopustili drámu a v zápase nakoniec zvíťazili o 7 gólov.

V ďalšom stretnutí nastúpili mladší žiaci proti Šali a moc sa so súperom nemaznali. V jednoznačnom zápase dovolili súperovi v 1. polčase streliť iba 1 gól a pohodlne zvíťazili o 14 gólov. Mladší žiaci tým vybojovali 2. miesto v Považskej lige.

Posledný zápas patril starším žiakom a ich súperom zo Šale. V tomto zápase nám už súper problémy nenarobil, hru sme mali celý čas pod kontrolou. Víťazstvo znamenalo pre našich mladých bojovníkov, že po krajskom majstrovstve zvíťazili i v Považskej lige!

Výsledky a zostavy:

Utorok 21.5., Športová hala Martin – Podháj, krajské majstrovstvo

Starší žiaci:

MŠK KNM – MháK Martin 30:16 (18:8)

Timotej Lulek – Šimon Čuraj, Gabriel Kaňuk, Martin Piňák, Enrico Fanizzi, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Matej Pirník, Benjamín Beláček. Tréner: Michal Tomasta, ZVD: Mário Janík.

Sobota 25.5., Športová hala Topoľčany, Považská liga

Mladší žiaci:

MŠK KNM – HK Agro Topoľčany 30:17 (13:5)
MŠK KNM – HKM Šaľa 20:6 (11:1)

Lulek Adam – Šimon Čuraj, Tobias Dupkala, Tomáš Grisa, Gabriel Kaňuk, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Marek Goliáš, Šimon Truchlík, Matúš Truchlík, Patrik Vavro, Karol Vlček, Matej Pirník. Tréner: Branislav Podolák, ZVD: Peter Vavro.

MŠK KNM – HK Agro Topoľčany 31:24 (14:14)
MŠK KNM – HKM Šaľa 32:19 (18:11)

Timotej Lulek, Jakub Janec – Šimon Čuraj, Gabriel Kaňuk, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Martin Piňák, Enrico Fanizzi, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Matej Pirník, Adam Ďurana, Benjamín Beláček. Tréner: Michal Tomasta, ZVD: Mário Janík.

Ďalší program: Ligové súťaže sú ukončené, zostávajú pred nami len vrcholy sezóny a to Majstrovstvá Slovenska. Pre kategóriu starších žiakov sa budú konať 7.-9. júna v Nových Zámkoch a pre mladších žiakov o týždeň neskôr 14.-16. júna v Michalovciach. Chlapcom držíme palce.

Autor: Mário Janík / HO MŠK Kysucké Nové Mesto