Hádzanárska nedeľa v Kysuckom Novom Meste

Mestská športová hala v Kysuckom Novom Meste žila počas uplynulej nedele hádzanou. Odohralo sa v nej 5 zápasov, z toho v troch sa predstavili domáce celky.

Ako prví nastúpili na zápas krajskej ligy starší žiaci. Ich vyzývateľom bolo družstvo MHáK Martin. Úvod poznačila hra s viacerými nepresnosťami na oboch stranách, no hráči MŠK KNM sa pustili do súpera bez rešpektu a v 11. minúte vyhrávali už 5:0 a práve v tejto minúte dovolili súperovi streliť prvý gól. Na rozbehnutých Kysučanov to však nemalo žiaden vplyv a náskok v ich prospech postupne narastal. Zápas napokon vyhrali o 13 gólov.

Ďalšie dva zápasy obstarali naši súperi z krajskej ligy a naši hráči nastúpili na svoj druhý zápas tesne popoludní proti druhému martinskému celku THA. V tomto zápase mali Kysučania pomalší rozbeh, keď súper až do stavu 5:4 sa dokázal držať v zápase. Potom však naši mladíci dokázali šnúrou 5 gólov v priebehu 4 minút rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Aj keď v tomto prípade môžeme hovoriť o zlomovom momente zápasu, húževnatý súper sa nepoddal a ďalej bojoval. To už však náš rozbehnutý tím nemohlo zastaviť a v zápase napokon zvíťazil o 11 gólov.

Posledný zápas dňa obstarali dorastenci, ktorí sa prvýkrát predstavili v súťažnom zápase pred domácim publikom. Domáca premiéra vyvolala u fanúšikov hádzanej zvýšený záujem a tak atmosféra v hale bola skutočne perfektná. Po minulotýždňovej prehre v Cíferi nastúpili naši mladíci proti dorastencom z Pezinku. A treba povedať, že reparát im vyšiel nad očakávanie Do súpera sa zahryzli a už v 4. minúte vyhrávali 3:0. Na hre bolo vidieť, že chlapci už o sebe vedia, kombinácia im išla a náskok utešene narastal. Dvadsať gólová méta padla už pred prestávkou, v druhom polčase aj „tridsiatka“ a „štyridsiatka“. Konečný výsledkový rozdiel bol neuveriteľných 27 gólov v náš prospech. tento fakt ocenilo i publikum spontánnym „standing ovations“.

Výsledky a zostavy:

Starší žiaci, krajská liga

MŠK KNM – MHáK Martin 25:12 (12:5)
MŠK KNM – THA Martin 27:16 (17:7)

MŠK KNM: Timotej Lulek, Jakub Janec – Šimon Čuraj, Martin Javorík, Gabriel Kaňuk, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Marek Goliáš, Enrico Fanizzi, Matúš Truchlík, Michal Máca, Karol Vlček, Matej Pirník. Tréner: Branislav Podolák, ZVD: Miloš Hartel.

Dorast, 2. liga

MŠK KNM – ŠHK Agrokarpaty Pezinok 42:15 (21:8)

MŠK KNM: Jakub Mindek, Lukáš Janík – Michal Jačmeník, Branislav Bosý, Lukáš Šmehyl, Andrej Beleš, Martin Piňák, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Juraj Pavlusík, Juraj Jánošík. Tréner: Michal Tomasta, ZVD: Mário Janík.

Nasledujúci program:

V sobotu nastúpia mladší žiaci v Žiline proti domácemu nováčikovi SMF Žilina a MHáK Martin. Dorastenci pocestujú do Trnavy, kde sa im postaví domáci tím HBC Trnava.