Horský Hotel Hájnice, neskôr Hotel Tini – unikátny pohľad do útrob chátrajúceho hotela

Pred pár dňami som narazila na zaujímavý YouTube kanál Ivana Donovala. Začala som jedným videom a zrazu som sa pristihla, že už „čumím“ do displeja telefónu tri hodiny.

Najnovšie video zverejnené 11.4.2020 je z objektu, ktorý sa nachádza v blízkosti nášho mesta.

Horský hotel Hájnice. Kedysi krásne miesto, plné života. Kone, zajačiky, kozičky, tenisové kurty, jazierko, najlepšie detské ihrisko široko-ďaleko, ohnisko, welness, bazén….

Aj podujatia mali úroveň. Deň detí, na ktorom sme tu boli, bol veľkolepý.

A teraz…

https://www.youtube.com/watch?v=aUdFZ1uG6fg&feature=emb_title

Na hotel je naozaj smutný pohľad. Podľa informácií z komentára k nemu, je nehnuteľnosť v ešte horšom stave ako ukazuje video (časový rozdiel – bolo natáčané pred rokom). Vraj tam už nie je ani výťah.

Podľa info z článku na Aktuality.sk, hotel ovládli mafiáni. Respektíve hotel bol prenajatý človeku, o ktorom sa neskôr ukázalo, že je z pochybného prostredia. Na tento článok odkazuje v komentári na FB stránke aj admin stránky Hotel Tini. Pôvodný majiteľ ohlásil 4. novembra 2015 zmenu názvu hotela na Hotel Tini a jeho znovu otvorenie 15.12.2015. Hotel dokonca prechádzal rekonštrukciou.

Posledný príspevok je zo 16.februára 2016.

K Horskému Hotelu Hájnice existujú dva FB profily:

Horský Hotel Hájnice

Hotel Tini

Nájomca a prevádzkovateľ Hájnice s.r.o., ktorý dostal pôvodného majiteľa do problémov:

Podľa údajov z Finstatu spoločnosť Hájnice s.r.o. bola ku dňu 9.2.2017 zrušená a ku dňu 16.2.2017. Pod názvom Hájnice s.r.o. fungovala od roku 2015, do roku 2015 mala pôvodný názov TJM Property, s. r. o.

Ako spomína vo svojom videu Ivan Donoval, video tam natáčali ešte ďalší dvaja odvážlivci.

Text: