Hug Day (Deň objatí) a Živé miesta

Hug day

Položil Vám niekto 26.6. otázku, či vás môže objať? Možno to na prvý pohľad vyzeralo čudne, išlo však o akciu s názvom Hug day (Deň objatí), ktorý súčasne prebiehal v dvadsiatich dvoch mestách na Slovensku.

Z toho už druhý rok po sebe aj u nás v Kysuckom Novom Meste. Objatie ste mohli dostať od členov mestského mládežníckeho parlamentu či iných dobrovoľníkov, ktorí sa takýmto jednoduchým spôsobom rozhodli vyčariť úsmev na tvárach okoloidúcich po celom meste a zastavili sme sa aj na Mestskom úrade. 

Táto aktivita bola podporená z Nadácie pre deti Slovenska z grantového programu Deti v bezpečí.

Živé miesta

V týždni od 24. do 28. júna v Kysuckom Novom Meste prebiehal kultúrno-športový festival s názvom Živé miesta. Prvé tri dni prebiehali v doobedňajších hodinách školské turnaje žiakov základných škôl. Neskôr mali návštevníci na Námestí slobody možnosť sledovať prezentácie športových klubov nášho mesta trénujúcich florbal, hádzanú a atletiku. 

Vyvrcholenie nastalo v piatok večer v záhrade mestskej knižnice, kde si návštevníci oddýchli pri čapovanom pive, kofole a gitarovom prevedení mnohých skladieb známych skupín v podaní Ľuba Škulca a Vlada Chochúľa. Stand up výstupom o svojich problémoch publikum pobavila komička Simona. Bodku celého festivalu predstavoval film Lada svetom, o ceste niekoľkých odvážlivcov z nášho mesta, ktorí na starom aute cestovali až do ďalekej východnej Ázie. Ak ste ho nestihli, budete mať možnosť vidieť ho 27.9. v rámci Letného kina. 

Dúfajme, že v budúcnosti bude počet podobných kultúrnych podujatí aj naďalej rásť a spestrovať tak každodenný život občanov v našom malom meste.

Tieto aktivity boli podporené z Nadácie pre deti Slovenska z grantového programu Deti v bezpečí. Sme nositeľmi ocenenia Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom za rok 2018, ktoré udeľuje Nadácia pre deti Slovenska spolu s partnermi Komunálna poisťovňa, a. s. Vienna Insurance Group a Združenie miest a obcí Slovenska. Vďaka finančnej podpore z Nadácie EPH, Nadácie Kia Motors Slovakia a v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto a MKŠS Kysucké Nové Mesto.

Autorka článku – Deniska Fujašová