Juniorskú kategóriu ovládli Kysučanky!

Majstrovstvá Slovenska junioriek sa počas víkendu odohrali na Kysuciach, kde sa zišlo osem družstiev z celého Slovenska. Bez zaváhania prešli podujatím domáce hráčky z Kysúc, ktoré nespoznali premožiteľa a stali sa juniorskými majsterkami.

V skupine „A“ si domáce Kysučanky poradili postupne 5:1 s Nitrou, 14:0 s Košicami a 7:2 s Nemšovou. Druhú skupinu zvládli bez straty bodu Východniarky zo Spišskej Novej Vsi, ktoré taktiež všetko vyhrali.

Semifinále nastavilo proti sebe Kysučanky a Pruské. Domáce dievčatá vyhrali bez zaváhania v pomere 7:1. Druhým finalistom sa po víťazstve 8:1 stali hráčky z Nemšovej, ktoré nedali šancu Spišiačkam. Finále už bolo veľmi vyrovnané, no z majstrovského titulu sa po tesnej výhre 5:4 tešili dievčatá z Kysúc, ktoré zdolali Nemšovú 5:4. „Po náročnom sobotňajšom programe, v ktorom si hráčky zmerali sily so súpermi v skupinách, nastúpili družstvá na nedeľňajšie zápasy s odhodlaním na čo najlepšie umiestnenie.

Semifinálové zápasy a súboj o titul boli dôstojným ukončením turnaja, ktorý stál mnoho síl všetky zúčastnené celky. Nášmu družstvu chcem poblahoželať nielen k titulu v juniorkách ale celkovo k veľmi vydarenej sezóne, v ktorej dokázali urobiť ďalší krok vpred a zdokonaliť sa vo viacerých herných činnostiach. Verím, že v letnej prestávke si dobre oddýchnu a do prípravy na novú sezónu nastúpia opäť s odhodlaním a vôľou ukázať, že na Kysuciach sa hrá kvalitný florbal,“ povedal tréner Kysuckého Nového Mesta Miroslav Kašper.

Bronzové medaily si vybojovali hráčky Pruského, ktoré dokázali zvíťaziť 4:2 nad Spišskou Novou Vsou.

Podrobné štatistiky Majstrovstiev Slovenska junioriek sa nachádzajú tu:

M-SR junioriek – Kysucké Nové Mesto

Zdroj: www.szfb.sk