Kamerový systém v Kysuckom Novom Meste sa postupne inovuje

Pred nejakým časom informoval primátor Kysuckého Nového Mesta na svojom FB účte o modernizácii kamerového systému.

V súčasnosti mesto realizuje druhú fázu inovatívneho procesu kamerového systému. Na ulici Belanského a Vajanského sa nainštalovali kvalitné kamery, ktoré nebudú len na okrasu, ale budú plniť skutočný účel. Znamená to, že kvalita snímania kamier je veľmi vysoká a z kamerových záznamov bude možné identifikovať pôvodcov trestnej činnosti, vandalizmu a podobne. V prvej fáze sa inovovali rôzne kabeláže a iné potrebné technické riešenia pre kamerový systém.

Druhou fázou sa proces inovácie kamerového systému nekončí. Vedenie mesta má v pláne pokračovať v tomto procese. V budúcom roku by mali kvalitné a účelne kamery pribudnúť na všetkých vstupoch aj výstupoch do mesta. Záleží to aj od výšky finančných prostriedkov, ktoré bude mať vedenie mesta k dispozícii.

K inovácii kamerového systému pristúpilo vedenie mesta mesto aj na základe stupňujúcich sa požiadaviek obyvateľov. V posledných mesiacoch polícia eviduje viacero krádeží, no problémy sú neustále aj s vandalizmom, nelegálnymi skládkami…

Centralizácia kamerového systému fáza 1.2: (informácie z digitálnemesto.sk)

Cena za dielo: 19 910,52 Eur aj s DPH

Podľa informácii zo zmluvy sa inštalovali 4 kamerové komponenty:

(AVIGILON 6.0C-H5A-BO1-IR 6 MPX KOMPAKTNÁ IP KAMERA)…..2ks

(Avigilon 20C-H4A-4MH-360 multisenzorová IP kamera)…..1ks (4 snímače kamery)

(Avigilon 15C-H4A-3MH-270 multisenzorová IP kamera)….1ks (3 snímače kamery)

Samozrejme, súčasťou dodávky nie sú len kamery, ale tiež práca a všetko ostatné potrebné k tomu, aby celý systém fungoval a plnil svoj účel (softvér, kabeláže, rozvádzače, dátové stojany…).

Text a foto: Petronela Hercová

https://bestvpncanada.ca/