Katarína Paršová a jej ručne háčkované hračky

Snaží sa robiť radosť nie len svojej dcérke, ale aj svojim známym, kamarátom, ale oslovujú ju aj cudzí ľudia, aby im vyrobila nejakú hračku. Katarína Paršová a jej koníček, ktorým rozveseľuje detičky.

Katka Paršová robí naozaj super krásnu hand made prácu. Sú to ručne háčkované hračky a podobizne zvieratiek alebo rozprávkových postavičiek. Keď som zbadal postavičky Pat a Mat, išiel som si oči vyočiť.

Katka, ako dlho Vám trvá výroba takejto hračky?

Tie menšie hračky robím 1 až 3 dni. Tie väčšie sa snažím, aby boli dokonalé a hlavne, aby aj vydržali, tak niekedy aj 2 až 3 týždne.

Aké materiály používate na výrobu týchto hračiek?

Bavlnu používam rôznu, podľa toho, ktorá sa mi na hračku hodí, okrem toho objednávam bezpečnostné očká, nošteky a detaily robím z flisu. Používam aj hrkálky a pískatká do hračiek pre bábätká a robila som už aj hračku so zvonkohrou.

Kde beriete inšpiráciu?

Robím hračky na želanie, ktorú hračku mi napíšu, že dieťa chce, tú si nájdem na internete, buď uháčkovanú už alebo tie hračky z rozprávok robím podľa kresleného obrázku, ktorý si stiahnem ako predlohu.

Katka mi na záver ešte povedala

Hračky robím aj v rámci dobrých skutkov, posielam ich aj chorým detičkám, aby som ich potešila. Takže to mám skôr hobby ako nejaký zdroj príjmu.

Tu je facebookový kontakt na pani Katarínu a pod ním si môžete vychutnať galériu jej produktov.
Katarína Paršová https://www.facebook.com/katarina.kotirova

Autor: Miroslav Janouš
Foto: Katarína Paršová