Križovatka ulíc Štúrova a ČSA – zatiaľ nie je jasné, či sa bude križovatka rozširovať

Na prelome rokov 2018 a 2019 sa na sociálne sieti Facebook začal rozoberať problém s križovatkou ulíc Štúrova a ČSA.

Podľa niektorých obyvateľov – vodičov je križovatka veľmi problematická a dochádza tu k nebezpečným situáciám. Križovatka je úzka a mnohí z tých, čo prichádzajú zo smeru Štúrova a pokračujú smerom na ČSA si v ostrej zákrute potrebujú nadísť, aby si nepoškodili koleso na obrubníku.

Okrem toho autá zo smeru ČSA, ktoré pokračujú smerom na Štúrovu k ZUŠ často „strihnú“ zákrutu tak, že autom prejdú do protismeru.

Ako dôkaz, že zákruta je problematická, sú aj drobné nehody, ktoré sa tu už stali. Našťastie nič vážnejšie sa pri týchto nehodách nestalo.

V jednom z návrhov zaznelo, že sa uvažuje o osadení zrkadla, ktoré by mohlo pomôcť. Mnohí toto riešenie odsúdili, no mnohí odsúdili aj riešenie rozšíriť jeden z jazdných pruhov. Ale to by sme neboli my ľudia, aby sme „nerýpali“ jeden do druhého, neodsudzovali schopnosti tých druhých, nerobili si posmešky a podobne.

Mnohým nám chýba empatia, tolerancia a schopnosť posúdiť situáciu z viacerých pohľadov, nielen z hľadiska svojho super-ega a svojich kvalít.

V redakcii sme sa obrátili priamo na mestský úrad, aby sme zistili, či mesto plánuje tento problém riešiť.

„Mesto uvedený podnet občanov registruje, je potrebné ho najskôr prejednať s poslancami mestského zastupiteľstva, ak sa ukáže v budúcnosti vôľa podnet riešiť , budeme sa jeho riešením k spokojnosti občanov zaoberať,“ znie odpoveď z mestského úradu.

Na teraz sa teda nevie, či sa problémová križovatka bude nejako riešiť. Na problém musia na mestskom zastupiteľstve odprezentovať mestskí poslanci a až následne sa uvidí či a ako sa bude riešiť.

Text a foto: redakcia novinyknm.sk

https://bestvpncanada.ca/