Krízový štáb KNM rozhodol o Jakubovských hodoch

Dňa 19.5.2020 sa konalo ďalšie zasadnutie krízového štábu v KNM. Okrem iného sa na ňom rozhodlo aj o tom, či sa Jakubovské hody budú tento rok v júli konať alebo nie.

Cesta na Nábrežnej ulici bola každoročne zaplnená atrakciami a námestie stánkami plnými dobrôt a všakovakého spotrebného tovaru. Pre veľa našich obyvateľov bol tento júlový víkend najočakávanejšou kultúrnou akciou v Kysuckom Novom Meste.
Na webovej stránke mesta je informácia, že Jakubovské hody sa v júli 2020 konať nebudú. Dôvod na stránke uvedený nie je, ale je pravdepodobne každému jasný.

Ďalšie informácie zo zasadnutia KŠ:

– Mestský úrad v KNM bude od stredy 20.5. otvorený podľa bežných prevádzkových hodín. Naďalej návštevníci úradu musia mať ochranu tváre, musia dodržiavať bezpečnostný odstup, dezinfikovať si ruky pri vstupe a používať vlastné pero. Naďalej žiadame občanov, aby pred osobnou návštevou úradu uprednostnili elektronickú či telefonickú komunikáciu a na úhradu platieb využili elektronické bankovníctvo.

– Jakubovské hody sa v júli 2020 nebudú konať

– od stredy 20. mája bude prístupná pre verejnosť atletická dráha na mestskom štadióne. V najbližších dňoch zverejníme upravený prevádzkový čas atletickej dráhy.

Text a foto: Miroslav Janouš

https://bestvpncanada.ca/