Kysučanka Nika Randová sa vrátila do KNM, hrala však za Michalovce

S Nikou Randovou sme sa už zhovárali. Vtedy hovorila, že z florbalu presedlala na hokejbal. No v polovici minulej sezóny však zažila svoj návrat do hokejbalového života a včera to bola jej extraligová premiéra. A hneď proti svojmu bývalému klubu a kamarátkam.

Nika, čo hokejbal? Ostala si už iba pri florbale?

Nie. Stále hrávam hokejbal v Čechách Hbc Litice Plzeň. Na Slovensku florbal. Minulú sezónu som hrala 1. ligu za ŠK Lido Bratislava. Skončili sme na 3. mieste a toto je moja premiéra v extralige za Michalovce.

Prečo práve Michalovce?

ŠK Lido Bratislava sa rozpadlo a zvažovala som, kam ďalej. Michalovce mi ponúkli najlepšie podmienky.

Ako si sa cítila, keď si nastúpila doma, ale nie za domáci tím?

Bol to zvláštny pocit, pretože som väčšinu dievčat poznala a celá tribúna povzbudzovala práve ich. Ale išla som sa baviť florbalom, takže som si to užila.

Boli aj nejaké poznámky zo strany domácich hráčok?

Haha, poznámky neboli, ale s niektorými sme sa zasmiali pri spoločných stretoch, na buly alebo počas prestávky.

Čo po strelenom góle? Bola si rada alebo si sa ani príliš neradovala, keďže si ho dala práve svojmu bývalému tímu?

Tešila som sa ako z každého streleného gólu. Hlavne to bol premiérový v extralige a padol mi hneď v prvom zápase, takže v tej chvíli som vôbec nemyslela na to, že ho dávam práve Kysučankám.

A čo bude čakať Kysučanky v Michalovciach?

Nie sme až tak zohraté, pokúsime sa dovtedy vylepšiť prechody do útočného pásma a prihrávky. A naším cieľom bude uhrať lepší výsledok.

Ale určite nepredáte svoju kožu lacno.

Určite nie, z môjho pohľadu Kysučanky v dnešnom zápase ťažili z našich chýb a nezohranosti. Druhá tretina skončila 1:2 a ja si myslím, že s tak dobrým tímom ako sú oni, je to úspech. Škoda, že v tretej tretine nám došli sily.