Kysucká desiatka má za sebou už svoj 14. ročník

V nedeľu, 14. apríla sa konal už 14. ročník obľubených bežekých pretekov Kysucká desiatka. Tento rok štartovalo 215 pretekárov zo 75 klubov a z troch krajín (SVK, PL, CZE).

Výsledky v jednotlivých kategóriách:

10 km – Muži A do 40 rokov (1980-2001)
BUBENÍK Jozef (SVK) – MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto – čas 33:14
DRABIK Emil (PL) – MOK Mszana Dolina – čas 33:36, odstup: +0:22
MICHALEC Tomáš (SVK) – AŠK Fenix Bratislava – čas 34:16, odstup: +1:02

10 km – Muži B nad 40 rokov (1970-1979)
WYDRA Jan (PL) – MOK Mszana Dolina – čas: 33:57
KORČOK Július (SVK) – Atletický klub Krupina – čas: 36:32, odstup: +2:35
KOLEDA Zdenko (SVK) – Šp. klub polície Žilina – čas: 36:35, odstup: +2:38

10 km – Muži C dad 50 rokov (1960-1969)
WOJCIK Janusz (PL) – MOK Mszana Dolina – čas: 36:25
TICHÝ Peter (SVK) – Atletický klub ZZO Čadca – čas: 36:30, odstup: +0:05
JURČÍK Ján (SVK) – Schaeffler Kysuce – čas: 37:37, odstup: +1:12

10 km – Muži D nad 60 rokov (1959 a starší)
SLOWIOCZEK Roman (CZE) – Jablunkov – čas: 41:10
PAULER Oldřich (SVK) – KKM Čadca – čas: 41:40, odstup: +0:30
UHLÁRIK Pavol (SVK) – Maratón klub Rajec – čas: 42:29, odstup: +1:19

10 km – Ženy E do 35 rokov (1985-2001)
KOBIELUSZ Magdalena Maria (PL) – Poľsko – čas: 40:58
KUCHÁRIKOVÁ Michaela (SVK) – AC Kriváň LM – čas: 41:41, odstup: +0:43
BAKALÁROVÁ Veronika (SVK) – Mníchova Lehota – čas: 43:20, odstup: +2:22

10 km – Ženy F nad 35 rokov (1984 a staršie)
PAULÍNYOVÁ Katarína (SVK) – Atletický klub ZTS Martin – čas: 39:00
BREZOVSKA Barbora (SVK) – BMSC – čas: 39:05, odstup: +0:05
ŠEBESTIAN Sylvia (SVK) – BK JG Žilina – čas: 39:07, odstup: +0:07

5 km – Muži (2003 a starší)
NEVEDEL Jozef (SVK) – MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto – čas: 17:41
BAROŇÁK Pavol (SVK) – MKŠS-AK KNM – čas: 18:12, odstup: +0:31
BELKO Michal (SVK) – AK Strečno – čas: 18:36, odstup: +0:55

5 km – Ženy (2003 a staršie)
ĽAŠOVÁ Veronika (SVK) – Atletický klub Krupina – čas: 19:22
ONDRÚŠKOVÁ Lucia (SVK) – MKŠS-AK KNM – čas: 19:55, odstup: +0:33
ZIMENOVÁ Katarína (SVK) – Maratón klub Rajec – čas: 22:06, odstup: +2:44

1 km – Žiaci (2004-2007)
PLÁNKA Peter – MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto – čas: 3:02
KUBOVICH Samuel – Atletický klub Krupina – čas: 3:14, odstup: +0:12
TROIAK Šimon – Atletický klub Krupina – čas: 3:17, odstup: +0:15

1 km – Žiačky (2004-2007)
ČURAJOVÁ Veronika – MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto – čas: 3:21
LUKAŠÍKOVÁ Beáta – Atletický klub ZZO Čadca – čas: 3:22, odstup: +0:01
VLČKOVÁ Michaela – MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto – čas: 3:38, odstup: +0:17

Celkové výsledky v jednotlivých kategóriách si môžete pozrieť TU

Bude aj celá galéria fotiek, sledujte nás

Autor: Miroslav Janouš
Foto: autor
Zdroj: hrdosport.sk