Kysucká nemocnica Čadca podala žalobu na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Pochybný tender na prevádzkovanie záchranných zdravotných staníc pripravil Kysuckú nemocnicu o prevádzkovanie záchranky. Po novom ju bude prevádzkovať Záchranná zdravotná služba Bratislava, tak ako ostatné dve záchranné stanice v Čadci.

Záchranná zdravotná služba Bratislava v podstate preberie od Kysuckej nemocnice Čadca zabehnutú záchranku s kvalifikovaným a profesionálnym tímom. Zamestnanci už museli dať výpoveď a zároveň prejsť pod nového zamestnávateľa.

Ako informuje riaditeľ nemocnice Martin Schienfeld na FB, nemocnica sa obrátila na súd. Či sa podarí týmto spôsobom vzniknutú situáciu vyriešiť je otázne, no nemocnica to nemôže nechať bez povšimnutia.

O situácii sa dočítate aj na stránke Kysuckej nemocnice Čadca.

V súvislosti s pochybným tendrom podalo podnet na generálnu prokuratúru aj Ministerstvo zdravotníctva. Podľa informácií zverejnených na Teraz.sk, sa predmetné trestné oznámenie nachádza
v štádiu predprípravného konania.

Momentálne sa tiež rieši aj nová voľba predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Podľa viacerých vyjadrení Ministerstva zdravotníctva SR pochybný tender nie je možné zrušiť a ministerstvo nedisponuje zákonnou pôsobnosťou zrušiť toto výberové konanie.

Ako dopadne kauza tendra za 800-miliónov Eur je nateraz otázne. Noví prevádzkovatelia Záchranných zdravotných služieb dostali povolenia na prevádzkovanie ambulancií na 6 rokov. Kauza vznikla po tom, ako denník Sme poukázal na možné prepojenia členov výberovej komisie na najúspešnejšiu firmu. Najviac bodov získala spoločnosť LSE – Life Star Emergency. Nasledovali štátne záchranky z Bratislavy a Košíc.

Text: Petronela Hercová

Foto: archív novinyknm.sk