Kysucký mikroregión na návšteve Bratislavského hradu a Národnej rady Slovenskej republiky

Vo štvrtok 25. októbra si návštevu Bratislavského hradu a prehliadku Národnej rady Slovenskej republiky vychutnali návštevníci z dvoch rôznych lokalít Slovenska. Súčasťou prehliadky a spoznávania bola aj svätá omša v kaplnke Bratislavského hradu, ktorú pre Kysučanov a Solčanov odslúžil pán farár Ján Dorotčin.

Pán farár momentálne slúži vo farnosti Solčany, no v minulosti pôsobil aj ako kaplán v Kysuckom Novom Meste. Pre všetkých to bolo milé a príjemné zistenie, ktoré pozitívne ovplyvnilo celú spoločnú prehliadku.

Po svätej omši sa Kysučania a Solčania presunuli do budovy Národnej rady Slovenskej republiky, kde ich prijal predseda NR SR Andrej Danko.  Súčasťou prehliadky bolo aj priblíženie histórie Slovenskej republiky, vznik štátneho znaku, vlajky, hymny…

Po spoznaní priestorov a zákutí Národnej rady Slovenskej republiky prijali v kinosále NRSR Solčanov a Kysučanov aj poslanci a poslankyňa Slovenskej národnej strany, ktorí odpovedali aj na otázky týkajúce sa zrušenej rýchlej lekárskej pomoci v Kysuckom Novom Meste. Ministerstvo zdravotníctva v súčasnosti prehodnocuje zrušenie RLP v Kysuckom Novom Meste, v novembri by mali byť známe výsledky tohto prehodnocovania.

Za sprostredkovanie neopakovateľných zážitkov patrí vďaka poslancom NR SR  Stanislavovi Kmecovi a Jurajovi Soboňovi, poslankyni OZ Povina Alene Dudekovej, poslancovi MsZ Kysucké Nové Mesto Mariánovi Mihaldovi a okresnemu predsedovi SNS KNM Milanovi Králikovi.

Autor a foto: Petronela Hercová