Letné kino v KNM včera začalo svoj maratón v premietaní

Prvé premietanie v rámci letného kina pod holým nebom, ktorého organizátorom je YC/Mládežnícka klubovňa, má za sebou úspešnú premiéru. Boli sme sa pozrieť aj my.

Na prvý pohľad jednoduchá akcia. Plátno, projektor, ozvučenie, lavičky a malý bufet. Takto málo stačilo na to, aby to zaujalo desiatky ľudí a prišli si užiť kino pod holým nebom. Niektorí aj s vlastným vybavením na sedenie. Videl som rybárske stoličky, ale niektorí využili aj deky na pohodlné ležanie v tráve.

Prvým filmom, ktorý sa v rámci filmového maratónu premietal, boli Muži v naději. Česká komédia, ktorú väčšina prísediacich už určite videla, ale pod holým nebom, s pivečkom alebo kofolou, je to úplne iná atmosféra ako doma.

Mne včera pri premietaní nič nechýbalo a pri pohľade na návštevníkov si myslím, že ani im nie. Nezačul som žiadne negatívne reakcie a za to patrí pochvala pre všetkých, ktorí sa o toto letné kino pričinili a akýmkoľvek spôsobom pomohli.

Mesto Kysucké Nové Mesto, Mestské kultúrno-športové stredisko KNM, Nadácia pre deti Slovenska, V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže, NovinyKNM, Údržba mesta Kysucké Nové Mesto, Matúš Maljar, Milan Neveďal, Patrik Novák, Patrik Hyll, Matej Fabšík, Lenka Turčániová, Peter Sobol.

Za titulnú fotku ďakujeme Martinovi Jesenskému.

A týmto by sme Vás chceli pozvať aj na ďalšie premietanie, ktoré sa uskutoční na tom istom mieste, pri lávke do Budatínskej Lehoty, dňa 12.7.2019 v čase 20:30. Bude sa premietať film Na hrane zajtrajška. Prídťe sa pozrieť, miesta na sedenie bude dosť.

V prípade zlého počasia sa akcia presunie do Domu kultúry alebo na iný deň. O všetkom bude informovať organizátor YC/Mládežnícka klubovňa a informácie Vám posunieme aj my.

Autor: Miroslav Janouš
Foto: Martin Jesenský