Mesto ešte nevie koľko peňazí by stálo zbúranie chátrajúceho torza plavárne

Chátrajúce torzo budovy, z ktorej v konečnej podobe mala byť plaváreň, aj naďalej stojí na svojom mieste. V decembri sa začalo hovoriť aj o zbúraní budovy.

V súčasnosti je budova zabezpečená pletivom. Nešťastie, ktoré sa tu stalo v decembri minulého roka prinútilo vedenie mesta zrealizovať určité bezpečnostné opatrenia.

Dnes už vieme, že biokúpalisko, ani kúpalisko, ani plaváreň tu nebude. Budova by dokonca mohla byť zbúraná.

V reportáži, ktorú odvysielala TV Markíza sa primátor mesta vyjadril, že mesto už dalo vypracovať cenovú ponuku na likvidáciu stavby a odvoz sutín. Len samotné zbúranie by vraj stálo 100-tisíc EUR, čo je závratná suma. Z tejto sumy sa chce mesto odraziť a rozhodnúť sa spolu s poslancami, čo ďalej s budovou.

Samozrejme, chceli sme priamo od mesta informácie o nákladoch na zbúranie, odvoz, spracovanie a uskladnenie sutín, a tak sme sa pýtali, či sú tieto informácie už známe.

Na naše prekvapenie sme sa dozvedeli, že táto suma ešte nie je vyčíslená.

„Suma za zbúranie nedostavanej plavárne nie je vyčíslená,“ pre novinyknm.sk uviedla prednostka mestského úradu KNM.

Nuž, toto je veľmi zvláštna odpoveď, ktorá je v rozpore s informáciami, ktoré odzneli v reportáži TV Markíza.

Na jednom z posledných zasadnutí sa hovorilo aj o tom, že poplatok za odvoz a uskladnenie sutín z torza plavárne by bolo možné použiť ako podklad pod parkoviská pri ďalšej etape výstavby bytového komplexu na poli pri ulici Sládkovičova. Náklady spojené s búraním a uskladnením, spracovaním a odvozom sute by sa tým, výrazne znížili. Čím viac sute by sa takto použilo/uskladnilo, tým by boli náklady nižšie.

Text a foto: Petronela Hercová