Mladé pílky ovládli 8. ročník turnaja Kocka Cup

Za posledný rok som sa zúčastnil viacerých športových akcií a podujatí. Myslím, že Kocka Cup, ktorý sa konal v sobotu 28. júla, môžem zaradiť k tým úspešným. Aj keď v jednoduchých podmienkach so skromným rozpočtom, ale zvládnutý parádne. Hlavne finálový zápas bol nabitý emóciami, veľkým chcením oboch mužstiev a hlavne padali góly. Podľa mňa, okom nezainteresovaného, si víťaz turnaja ten najväčší pohár zaslúžil.

Keď som dostal pozvánku na tento turnaj a dozvedel sa, že kedy je prvý zápas, povedal som si: “Och, to sa ani v sobotu moc nevyspím.” Celé sa to začalo 7:30, za príjemného hmlistého počasia a už prvé zápasy boli v plnom nasadení. Išlo o veľa, lebo po odohratí základných skupín sa hneď hralo semifinále.

 

Človek by povedal, že takýto turnaj zložený z amatérskych mužstiev bude nudný. Ale opak bol pravdou. Každé mužsto sa snažilo hrať s nejakou taktikou a každý zápas bol zaujímavý. Celkovo sa odohralo 20 zápasov, v ktorých si hráči 124 krát zakričali “Góóól”, čo predstavuje viac ako šesť gólov na zápas. 

Základné skupiny sa odohrali a potom už začalo byť naozaj dusno. A počasie tomu len pridávalo. Vysoká teplota nútila hráčov v semifinálových zápasoch chvíľu odohrať, vystriedať, schovať sa do tieňa na striedačke a občerstviť sa. Horúce, skoro 30 stupňové počasie, dalo hráčom zabrať. Semifinálové zápasy odohrali proti sebe Kocka Team  – Mladé pílky a Vyschnuté krky – TPS Vadičov. Po semifinálových zápasoch bolo cítiť sklamanie najmä z výsledku mužstva organizátora Kocka team, ktoré sa do finále neprebojovalo.

 

V boji o tretie miesto nenechal Kocka team nič na náhodu a napravil si chuť po zbabranom semifinále víťazstvom 6:3 nad TPS Vadičov a získali bronzové medaily a to úplne zaslúžene. Rozhodla aj taktická chyba pri striedaní, keď zrazu bol brankár Rys jediným hráčom Vadičova na ihrisku.

Finálovému zápasu nechýbalo naozaj nič. Diváci povzbudzovali domácich, hráči hrali v plnom nasadení, lebo každý chcel vyhrať trofej pre víťaza. Nechýbali emócie, pekné góly, roztržky a aj napätie až do konca. Mladé pílky mali z trofeje naozaj veľkú radosť. 

 

Po skončení turnaja organizátor Pavol Slovák, s ktorým sme pred turnajom urobili malý rozhovor, poďakoval všetkým zúčastneným hráčom, sponzorom, dievčatám z pohostinstva Kocka, pani Ivete Liskovej a Gabike Macekovej, ktoré sa starali o občerstvenie a taktiež aj organizátor zožal potlesk od všetkých zúčastnených športovcov a divákov za zorganizovanie ďalšieho úspešného turnaja v hokejbale, Kocka Cup.

Celkové poradie Kocka Cup:

1. Mladé pílky
2. Vyschnuté krky
3. Kocka team
4. TPS Vadičov
5.-9 Modré Blesky, Kamence, DOGS, Fc Pálené, Pyráti
Najlepší brankár – Jožko Janči (Dogs)
Najlepší hráč – Adam Greguš (Vyschnuté Krky)
Najlepší strelec – Matej Macek (Kocka team)
Najlepší kolektív – Fc Pálené

Autor: Miroslav Janouš
Foto: autor