Mladší žiaci HO MŠK KNM vicemajstrami

Uplynulý týždeň priniesol hádzanárom MŠK KNM vyriešenie jednej tajničky. Napriek tomu, že družstvo mladších žiakov nenastúpilo k žiadnemu zápasu, vývoj na súperových ihriskách im v predstihu definitívne zabezpečil druhé miesto v dlhodobej ligovej súťaží Majstovstvá Trnčianskeho a Žilinského kraja (MTŽK) a zároveň titul vicemajstrov.

Chlapcom touto cestou gratulujeme, a prajeme odohranie zvyšných zápasov bez zranení. 2. miesto im zároveň zaručuje účasť na Majstrovstvách Slovenska v tejto kategórii, ktoré sa budú konať 14.-16. júna v Michalovciach.

Poriadne rušný týždeň mali starší žiaci. V stredu vycestovali do Prievidze, kde sa stretli s A aj B tímom MŠK Považská Bystrica. Ako prvý sa odohral zápas proti „áčku“, ktoré bolo až do tohto stretnutia lídrom tabuľky s náskokom jedného bodu, naše družstvo malo jeden zápas k dobru. Keďže my sme nastúpili v plnej zostave a súperovi chýbal len jeden hráč základu, očakával sa vyrovnaný zápas a aj určité vyvrcholenie súťaže. Všetko však bolo inak.

Už v úvodných minútach si náš tím vybojoval dvojgólový náskok, ktorý zdarne udržiaval až do 12. minúty, kedy ho zvýšil na 3 góly. V tejto fáze viacerými oku lahodiacimi zákrokmi podržal družstvo náš brankár, z následných protiútokov naši hráči trestali. Náskok sa postupne zvyšoval a v polčase bol rozdiel už sedemgólový. V podobnom duchu sa odohrával i celý druhý polčas, keď mladí Kysučania svoj náskok ešte zveľadili a nakoniec vyhrali o 14 gólov! Pred zápasom sme verili vo výhru, no takúto „demontáž“ nášho najväčšieho rivala sme neočakávali.

Druhý zápas hracieho dňa postavil našim hráčom do cesty považskobystrické „béčko“. V ňom sa chlapci pomerne rýchlo ujali vedenia 4:0 a zdalo sa byť o osude zápasu rozhodnuté. Po tomto momente sa tempo hry spomalilo, súper dal niekoľko gólov a našim chlapcom sa prestala dariť hra. K ničomu dramatickému však nedošlo a po našom oddychovom čase už náskok iba narastal. Kysuckí mladíci nakoniec zvíťazili o 16 gólov.

S navlas rovnakými súpermi sme sa stretli i o 3 dni v športovej hale Spojenej školy v Martine. Očakávali sme, že náš súper z považskobystrického áčka ešte zabojuje a nedopustí podobný priebeh zápasu, ako bol ten v Prievidzi. Už po príchode do haly sme však zistili, že Bystričania rezignovali a na zápasy nepricestovali až 4 hráči základnej zostavy. Je to pre priebeh zápasu škoda, no našich mládencov to vôbec nezaujímalo a súperovi uštedrili krutú prehru o 19 gólov.

V zápase zaujali dva momenty a síce, že prvý gól sme dostali až za stavu 6:0 v náš prospech a záverečný gól nášho tímu, ktorý dal náš brankár strelou cez celé ihrisko v poslednej sekunde zápasu.

Napodiv, oveľa dramatickejšie sa vyvíjal zápas proti MŠK Považská Bystrica B. Naši hádzanári uspokojení prvým víťazstvom začali zápas zle. Síce vyhrávali, ale súper sa držal v zápase zubami – nechtami. Nedovolil nášmu tímu vypracovať si rozhodujúci náskok. V tomto momente si zobral náš tréner oddychový čas. Po dôraznom dohovore mládenci zabrali a do polčasu si vybudovali šesťgólové vedenie. V druhom polčase už bola hra pod našou kontrolou a náskok postupne narastal. Nakoniec sme zvíťazili o 15 gólov.

Zápasmi tohto týždňa starší žiaci urobili významný krok k tomu, aby sa po prvýkrát stali majstrami Trenčianskeho a Žilinského kraja. Zostáva nám odohrať 3 zápasy. Od nášho prenasledovateľa Považskej Bystrice A, ktorý mimochodom v sobotu prehral aj druhý zápas s MHák Martin sme sa odpútali v tabuľke na 5 bodov a máme i zápas k dobru.

Výsledky a zostavy:

Streda, 1.mája, Športová hala Prievidza

MŠK KNM – MŠK Považská Bystrica A 42:28 (20:13)
MŠK KNM – MŠK Považská Bystrica B 28:12 (16:5)

Timotej Lulek, Jakub Janec – Šimon Čuraj, Matúš Cetera, Martin Javorík, Gabriel Kaňuk, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Martin Piňák, Enrico Fanizzi, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Benjamín Beláček. Tréner: Michal Tomasta, ZVD: Mário Janík

Sobota, 4. mája, Športová hala Spojenej školy Martin

MŠK KNM – MŠK Považská Bystrica A 36:17 (16:11)
MŠK KNM – MŠK Považská Bystrica B 26:11 (12:6)

Timotej Lulek – Šimon Čuraj, Martin Javorík, Gabriel Kaňuk, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Enrico Fanizzi, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Benjamín Beláček. Tréner: Michal Tomasta, ZVD: Mário Janík

Najbližší program: V piatok sa 10. mája odohrajú svoje posledné zápasy krajskej ligovej súťaže mladší žiaci. V Mestskej športovej hale v Čadci nastúpia proti MŠK Považská Bystrica A a MŠK Považská Bystrica B. Hlavne prvý zápas môže priniesť peknú hádzanú, keďže sa stretnú už istí majster s vicemajstrom.

Starší žiaci nastúpia v Mestskej športovej hale v KNM v sobotu 11. mája dopoludnia a privítajú HK Kúpele Bojnice a THA Martin. Posledný zápas v rámci MTŽK dohrajú zápasom s MHáK Martin až v utorok 21. mája.

Autor: Mário Janík / HO MŠK Kysucké Nové Mesto