Najmladšia starostka v regióne Kysúc bude v Povine

 

Už poznáme mená nových starostov, primátorov  a poslancov  v mestách a obciach po celom Slovensku. V obci Povina si obyvatelia zvolili za starostku Mgr. Alenu Dudekovú, ktorá má 33 rokov a je tak najmladšou zvolenou starostkou na Kysuciach v tohtoročných komunálnych voľbách. 

V úvode článku sme zámerne spomenuli najmladšou starostkou.  Najmladším starostom v regióne Kysúc je Ing. Jozef Balačin, ktorého si za starostu zvolili obyvatelia Novej Bystrice. Ing. Jozef Balačin má rovnako ako Mgr. Alena Dudeková 33 rokov.

V obci Povina bola volebná účasť omnoho vyššia ako v samotnom okresnom meste Kysucké Nové Mesto. Zo zapísaného počtu 943 voličov bola volebná účasť 67,23 %.  Novo zvolená starostka Alena Dudeková zvíťazila vo voľbách s rozdielom 101 hlasov a  celkovo získala vo voľbách 293 hlasov.

Priebeh volieb v obci bol pokojný, zaobišiel sa bez incidentov. Najväčší počet voličov prichádzal do jedinej volebnej miestnosti v čase medzi 17:30 až 19:00 hodinou. Niektorí prišli dokonca rovno z práce alebo si dokonca z práce odbehli.

„Získaná dôvera vo voľbách je pre mňa veľkým záväzkom. Štvorročná práca poslankyne obce mi priniesla nové znalosti a skúsenosti, ktoré teraz budem môcť rozširovať z pozície starostky. Srdečne blahoželám staro-novému obecnému zastupiteľstvu a pevne verím, že spoločnými silami dokážeme vyriešiť už spomínané, ale i nové požiadavky občanov. Touto cestou mi dovoľte poďakovať sa pani Šplhákovej, ktorá sa starala o našu obec doteraz,“ pre novinyknm.sk uviedla nastupujúca starostka obce Povina.

Novozvolenej starostke obce Povina a tiež poslancom obecného zastupiteľstva gratulujeme a prajeme jej veľa úspechov v nadchádzajúcom období.

redakcia novinyknm.sk

https://bestvpncanada.ca/