Nekonečný príbeh – diaľnica D3 Žilina(Brodno) – Kysucké Nové Mesto – stále sa o nej hovorí, ale či ju niekto niekedy reálne uvidí

diaľnica D3

Dnes 29.1.2019 sa konalo na pôde mestského úradu stretnutie NDS a.s., Dopravoprojektu a.s. a zástupcov dotknutých orgánov.

O stretnutí informovalo mesto na svojom FB.

Pri akejkoľvek zmienke o D3 a najmä o úseku D3 Žilina(Brodno) – Kysucké Nové Mesto sa nejeden obyvateľ Kysuckého Nového Mesta iba trpko zasmeje. Platí totiž: stále sa o ňom hovorí, no či ho niekto niekedy uvidí alebo nebodaj po ňom prejde autom je hudba budúcnosti.

Nasvedčuje tomu, aj veľmi pozitívne vyjadrenie NDS: teda pracovníci NDS vyjadrili na stretnutí v KNM nádej, že by sa samotná stavba mala začať za ideálneho stavu v jeseni roku 2022 a doba trvania sa odhaduje na 3 roky.

Ak sa teda niekedy začne so stavbou tak napríklad na úseku budú vystavané tri mosty (dva budú v dĺžke cca. 600 metrov, jeden dokonca v dĺžke až 1300 metrov). V úsekoch kadiaľ pôjde diaľnica sa vyčistí a spevní koryto a brehy rieky Kysuca.

Úprava Vadičovského potoka sa realizovať nebude, pretože diaľnicou D3 dotknutý nebude.

Upravovať sa nebude ani cesta I/11, tá tiež nebude dotknutá výstavbou D3 a a ani cesta III/2052 do KNM, ktorá tiež nebude dotknutá výstavbou diaľnice D3.

Text: Petronela Hercová

Foto: archív novinyknm.sk