Nekonečný príbeh s rozostavanou plavárňou bude mať zrejme druhú sériu

Pre niekoho zbytočná, pre niekoho potrebná. Reč je o plavárni a letnom kúpalisku, ktoré Kysuckonovomešťanom sľubovala spoločnosť GF Park s.r.o..

Po telenovele s chodníkom na ulici Litovelská, tu máme ešte dlhší seriál s rozostavanou plavárňou pri Kysuci. Tento seriál bude mať zrejme čoskoro druhý diel.

Situáciu s plavárňou priebežne sledujeme a pýtame sa na ňu.

„Vzhľadom k daným okolnostiam vedenie mesta pristúpi po dohode s poslaneckým zborom k vypovedaniu zmluvy s GF Park,“ informovalo mesto vo svojej odpovedi.

Ale ako to už býva, asi to s tým vypovedaním zmluvy nebude také jednoduché. Nevieme ako sa zachová spoločnosť GF Park s.r.o., aké náhrady alebo kompenzácie si bude nárokovať, keďže do projektu vložili nejaké svoje peniaze a čas. Pozadie celého príbehu nepoznáme a nevieme prečo GF Park s.r.o. nechce realizovať projekt, na ktorý je už vydané aj právoplatné stavebné povolenie na stavbu, takže investorovi beží trojročná lehota na zhotovenie stavby.  Túto informáciu sme dostali ešte od bývalého vedenia mesta, v minulo roku. Článok TU.

Nuž áno, plavárne, ktoré majú vo svojej správe mestá sú vraj stratové. A hoci sa hovorí, že aj plaváreň v Čadci je stratová, mesto pred časom (asi dva roky) vystavalo a otvorilo pre obyvateľov kúpalisko.

Nuž prečo by sme teda nemohli mať niečo také atraktívne aj u nás. Projekt biokúpaliska so športovo-relaxačným areálom bol (a stále je) veľkolepý, pre mnohých „múdrych a znalých problematiky“ nerealizovateľný a príliš drahý.

Ale zamyslime sa. Čo je pre toto mesto príliš drahé. Veď neustále bojujeme s kauzami, čo všetko sa v meste predražene a nekvalitne postavilo, opravilo a podobne. Napríklad mestská športová hala, lávka na ceste do Dúbia, tartanová dráha, areál polikliniky a teraz najnovšie rekordne drahé chodníky na ulici Litovelská.

Keď sa zamyslíme, ak by mesto k výstavbe biokúpaliska a športovo-relaxačného areálu pristupovalo transparente, využilo EUROFONDY a štátne či krajské dotácie, možno by sme sa čudovali, čo všetko sa dá za normálnu sumičku postaviť.

Autor: redakcia

Foto: archív novinyknm.sk