Nešťastie v Nesluši spojilo ľudí s dobrým srdcom

Bola to veľmi smutná nedeľa pre pani Marcelku z Nesluše a celú jej rodinu. Celé sa to mohlo skončiť omnoho horšie. Teraz ďakujú Bohu, že žijú.

„Neviem, asi ma zobudil anjel. Otvorila som dvere a videla som, že horí pohovka v obývačke. Ihneď som schmatla malú dcérku, ktorá so mnou spala v spálni a utekala som s ňou preč.“

Rozprávala pani Marcelka pri našom osobnom stretnutí. So zatajeným dychom som si vypočul všetko, čo sa v ten deň stalo. Mali naozaj šťastie, a ak to bol naozaj anjel, musí túto rodinu veľmi milovať, lebo celé sa to mohlo skončiť omnoho horšie alebo až tragicky.

Som veľmi rád, že nemusím teraz písať práve o tom. Rodinu postihlo nešťastie, ale aj takéto veci, ktoré sa dejú a môžu sa stať komukoľvek, ukazujú, koho máme okolo seba.

Ľudia nám strašne pomáhajú. Rodina, susedia, kamaráti, dokonca aj ľudia, ktorých nepoznám, ľudia z celého Slovenska, ktorí sa to dozvedeli z facebooku. Chlapi z dediny sa zmobilizovali a pomáhajú nám to tu dať do poriadku. Materiál na opravu, 25 vriec jadrovej omietky, 30 vriec jemnej a 10 litrov penetrácie nám poskytla firma Nebrastav, za čo som pánovi majiteľovi firmy neskutočne vďačná. Chlapi sa snažia to čo najrýchlejšie urobiť, aby sme mohli zase kultúrne bývať. Všetkým Vám, čo ste nám pomohli, patrí veľké ĎAKUJEM!

Je to naozaj pekné, že ľudia sa dokážu takto zmobilizovať. Najviac asi chytí za srdce to, že sú v rodine aj malé deti. Keď nepomôže obec, pomáhajú iní a aj cudzí ľudia.

Pokiaľ chcete, môžete pomôcť ešte stále. Teraz by asi rodine najviac pomohla finančná a materiálna pomoc, lebo aj napriek tomu, že dostali veľa stavebného materiálu, na vlastné oči som videl, že roboty tam bude ešte veľmi veľa.

Rodine prajeme veľa síl. Budú ju určite potrebovať.

Ak by mal niekto záujem pomôcť, číslo účtu a kontakt na rodinu poskytneme na vyžiadanie.

Autor: Miroslav Janouš
Foto: Marcela Hosni

https://bestvpncanada.ca/