Od dnes je „Týždeň zdravej výživy“ na ZŠ Dolinský potok

Milí žiaci, vážení rodičia,
v mesiaci október 22.-26.10.2018 žiacky parlament tradične pripravuje pre spolužiakov akciu s názvom Týždeň zdravej výživy. V tomto školskom roku plánujeme každý deň zamerať na určitú tému, ktorá sa vzťahuje na zdravý životný štýl.

Všetci dobre vieme, že zdravie je najdôležitejší dar, ktorý môžeme dostať do života. Aby sme si ho uchovali, je potrebné starať sa nielen o telo, ale aj o psychiku. Čo preto môžeme robiť? Napríklad prijímať zdravú a kvalitnú potravu, nekonzumovať veľké množstvo potravín s vysokým obsahom cukru, nezabudnúť na aktívny pohyb a samozrejme dopriať si aj chvíľu relaxu.
Chceli by sme vytvoriť spoluprácu medzi žiakmi, rodičmi a učiteľmi. Je to vhodný spôsob na prepojenie školy s domovom detí a vytvoriť rodinnú atmosféru. Radi by sme vás touto cestou oboznámili o programe zdravého týždňa na našej škole.

Pondelok 22.10.2018:

Ovocný deň – donesme si na desiatu jablko, hrušku, banán, či hrozno, aby si ho daroval svojmu spolužiakovi, či kamarátke. Obdaruj iného a sám dostaneš, určite sa ti vráti toho viac

Utorok 23.10.2018:

Mliečny deň – počas tohto dňa si doprajme mliečnu desiatu, napríklad jogurt, acidko, termix.

Streda 24.10.2018:

Bylinkový deň – príď sa pozrieť, ako sa pripravuje pravý bylinkový čaj a privoňaj k nemu. Už naše babičky zbierali bylinky a sušili ich na čaje. Spomeňme si na to.

Štvrtok 25.10.2018:

Deň bez sladkého pokušenia – v tento deň sa vyhni sladkostiam, či sladeným nápojom a daj prednosť sladkému a zdravému šalátu od nás.

Piatok 26.10.2018:

Relaxačný deň – príď si oddýchnuť a vyfarbi si mandalu za zvukov relaxačnej hudby. V tento deň vyhodnotíme aj výstavu triedou vyzdobených tekvíc v rámci Tekvicafestu.
Samozrejme k zdravému životnému štýlu patrí aj pohyb, ktorý si užijeme počas veľkých prestávok tancami a veľmi peknou akciou „Starí rodičia a vnuci“.

Zdroj: ZŠ Dolinský potok