Parkovisko na Štúrovej pri „čínskom múre“ bude pokryté asfaltovým povrchom

Jeden z posledných „komunistických“ panelákových obytných blokov v Kysuckom Novom Meste už čoskoro čaká dobudovanie parkoviska. Po približne dvoch desaťročiach bude povrch plochy určenej na parkovanie pokrytý asfaltovou vrstvou.

Prepadnutá časť betónovej plochy, na ktorej je momentálne osadená značka, ktorá upozorňuje vodičov na obmedzenie, bude opravená. Následne sa pokryje asfaltom.

Súčasťou prác je aj vyspádovanie povrchu do kanálov a úprava obrubníkov.

Na práce prebehla regulárna súťaž, odhad akcie do súťaže necenený rozpočtárom bol za sumu 100 000,-EUR a vysúťažená cena bola firmou Colas a.s. 64 628,01 Eur bez DPH,“ pre novinyKNM uviedol primátor Kysuckého Nového Mesta.

Podľa informačných oznámení, ktoré boli rozmiestnené na vchodové dvere panelákov v danej lokalite, práce by sa mali začať 23.9.2020 a potrvajú do 13.11.2020. V tomto období bude parkovanie pri „čínskom múre“ na ulici Štúrova obmedzené.

V meste sa v súčasnosti opravuje aj cestná komunikácia na Pivovarskej. Nejde o žiadne „plátanie“ výtlkov, ale o komplexnú výmenu asfaltového povrchu na celom úseku cesty. Aj toto dielo, rovnako ako na Štúrovej, realizuje Colas a.s.. Cena za dielo je v zmluve uvedená v sume 57 132, 75 Eur bez DPH.

Text a foto: Petronela Hercová

https://bestvpncanada.ca/