Polícia SR upozorňuje na šírenie paniky ohľadom unášania žien – nie všetko na internete musí byť pravda!

Polícia SR – Žilinský kraj na svojom FB účte informuje o možných nevydarených pokusoch o únose žien, ktoré nemusia byť pravdivé. Polícia tiež informuje, čo je potrebné urobiť, ak sa človek stane obeťou pokusu o únos.

Na internete sa objavilo niekoľko správ ohľadom auta alebo dodávky, ktorá by mala prenasledovať ženy v rámci rôznych obcí Žilinského kraja. Dôkazom takéhoto konania má byť aj fotografia krvavej ruky ženy, ktorá padla na ľade, keď pred autom utekala.

Rozhodli sme sa reagovať, keďže sa podobné správy šíria znovu masovo, dostávame ich aj my na Facebooku a vyvolávajú paniku.

V prvom rade chceme poukázať na fakt, že Slovensko je unikátnou krajinou na svete, keďže pomaly každý týždeň tu dochádza k pokusu o únos detí dodávkami, avšak stále to tým únoscom nevychádza a vždy zlyhajú. Neexistuje žiadna iná krajina sveta, kde by toľkokrát zlyhali únoscovia ako na Slovensku, teda aspoň podľa toho, čo sa píše po tých internetoch.

Späť k aktuálnym správam. Na niektoré z nich polícia bola upozornená, preveruje ich a vyhodnocuje kamerové záznamy. Na ďalšie buď nebola upozornená, alebo až oveľa neskôr.

Opätovne zdôrazňujeme, že ak sa vám niečo podobné stane, ste povinný okamžite volať číslo 158. Ak tak nespravíte a v údajnom strachu o život si radšej otvoríte Facebook alebo Instagram a popíšete rôzne statusy, tak je na mieste spochybnenie dôveryhodnosti vášho konania. Jediné, čo dosiahnetie, je šírenie paniky. V konečnom dôsledku, ak by bola hrozba reálna, tak tým, že ju neoznámite ihneď na 158, vystavujete do nebezpečenstva iné osoby a nesiete za svoje konanie plnú zodpovednosť.

Pokiaľ sa hodnovernosť v súčasnosti šírených správ potvrdí, budete o tom informovaní. Polícia všetko preveruje, no zatiaľ nebola potvrdená žiadna hrozba uvádzaná v šírených správach.

Zdroj: FB účet Polícia SR – Žilinský kraj