Poslanci schválili centralizovanie detských ihrísk v KNM

Od 1.1.2020 je v platnosti zákon č. 371/2019 Z. z. o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Detským ihriskom je chápané aj miesto medzi panelákmi, kde je umiestnená len jedna preliezka alebo hojdačka. Všetky detské ihriská musia byť označené, musí sa viesť evidencia o úrazoch, všetky musia mať vykonanú pravidelnú alebo vstupnú kontrolu,…

Momentálne sa na území Kysuckého Nového mesta nachádzajú desiatky detských ihrísk. Poslanci dnes (11.6.2020) schválili Návrh na umiestnenie detských ihrísk v Kysuckom Novom Meste.

Detské ihriská sa teda budú centralizovať len na pár miest v KNM a všetky malé preliezky, hojdačky a ihriská mimo týchto miest budú demontované.

Detské ihriská teda ostanú len na miestach:

Detské ihrisko KAMENCE
Detské ihrisko BILLA
Detské ihrisko KOMENSKÉHO
Detské ihrisko CLEMENTISOVA
Detské ihrisko LIPOVÁ
Detské ihrisko DUBSKÁ CESTA
Detské ihrisko DOLINSKÝ POTOK
Detské ihrisko DUBIE
Detské ihrisko OŠKERDA
Detské ihrisko BUDATÍNSKA LEHOTA

Prevádzková doba pre všetky ihriská počas kalendárneho roka

15. marec – 14. september 8:00 h – 20:00 h
15. september – 14. november 9:00 h – 18:00 h
15. november – 14. marec ZATVORENÉ

To, ktoré destké ihriská ostanú, a ktoré sa zrušia, poslanci riešili na pracovnom stretnutí bez možnosti verejnej diskusie. Snáď brali do úvahy aj to, že zo zrušených detských ihrísk sa deti presunú na tie, ktoré ostali a budú preplnené deťmi a ich rodičmi, čo samozrejme, okrem iného môže spôsobiť aj vyššie riziko úrazov.

Miroslav Janouš