Považská liga pokračovala v Považskej Bystrici

V sobotu 6. apríla vycestovali mladší a starší žiaci Hádzanárského oddielu MŠK Kysucké Nové Mesto do Považskej Bystrice, kde odohrali zápasy Považskej ligy.

Ako prví nastúpili na pravé poludnie na svoj prvý zápas starší žiaci. Ich súperom bolo družstvo Sporta Hlohovec. Súper známy svojim tvrdým herným prejavom držal s našimi chlapcami krok do približne 20. minúty prvého polčasu. Potom sa hráči MŠK odpútali a polčasový rezultát bol o 5 gólov  v náš prospech. V druhom polčase si už chlapci výsledok kontrolovali a pripísali si zaslúžené víťazstvo.

Druhý zápas odohrali mladší žiaci s rovnakým súperom. Zápas mal podobný priebeh ako ten predchádzajúci, akurát mládenci si vytvorili bezpečný náskok až v priebehu druhého polčasu. Konečný výsledok bol však víťazstvo o 4 góly, rovnako, ako v prípade ich starších kolegov.

Posledný zápas odohrali starší žiaci proti družstvu Štart Nové Zámky. Technický súper nám robil problémy pred dvoma týždňami, keď nás zdolal. Úlohu mierneho favorita začal napĺňať od 1. minúty. hneď v úvode si vytvoril trojgólové vedenie a v 6. minúte to už bolo hrozivých 1:5 z nášho pohľadu. Chlapci však zlepšenou defenzívnou hrou začali náskok súpera postupne sťahovať a do druhého polčasu nastupovali s dvojgólovým mankom. Druhý polčas už bol o naťahovaní „kto z koho“. Prvýkrát sa našim podarilo vyrovnať v 21. minúte, o štyri minúty sa dokonca ujali vedenia. Náš súper si ho však dvoma gólmi opäť strhol na svoju stranu. Po záverečnej siréne svietil na ukazovateli skóre stav 28:29, avšak, keďže hráč Nových zámkov si v obrane počínal nedovolene, rozhodca nariadil trestný hod, ktorý náš hráč Benjamín Beláček chladnokrvne premenil a zabezpečil tak cenný bod proti kvalitnému súperovi.

Výsledky a zostavy:

Mladší žiaci:

MŠK KNM – Sporta Hlohovec 21:17 (9:7)

Adam Lulek – Šimon Čuraj, Tomáš Straňák, Gabriel Kaňuk, Juraj Bosý, Marek Goliáš, Dávid Kopas, Matúš Truchlík, Michal Máca, Karol Vlček, Matej Pirník. Tréner: Branislav Podolák, ZVD: Miloš Hartel.

Starší žiaci:

MŠK KNM – Sporta Hlohovec 25:21 (15:10)
MŠK KNM – Štart Nové Zámky 29:29 (12:14)

Timotej Lulek, Jakub Janec – Šimon Čuraj, Matúš Cetera, Martin Javorík, Gabriel Kaňuk, Juraj Bosý, Martin Piňák, Enrico Fanizzi, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Benjamín Beláček.

Najbližší program:

V sobotu 13. apríla bude Hádzanársky oddiel MŠK Kysucké Nové Mesto hostiť už 7. ročník medzinárodného Veľkonočného turnaja v minihádzanej. Turnaj sa bude konať v Mestskej športovej hale a telocvični SOŠ Strojníckej a predstavia sa tu okrem domácich i celky MŠK Považská Bystrica, THA Martin, HK Kúpele Bojnice, TJ Slávia Uherské Hradiště (ČR), HC Zlín (ČR) a SK Kuřim (ČR). Touto cestou pozývame všetkých priaznivcov dobrej mládežníckej hádzanej, aby sa prišli pozrieť a povzbudiť. Oba žiacke tímu majú voľno.