Povinu zdobí množstvo krásnych záhrad

Pod gesciou miestnych záhradníctiev Hedera, Jarza, kvetinárstva Michala Steinigera a poslankyne Aleny Dudekovej sa v letných mesiacoch v Povine uskutočnila súťaž o najkrajšiu záhradku, predzáhradku, či kvetinový balkón.
“Súťaže o najkrajšiu záhradku organizujú mnohé obce, preto sme sa rozhodli, že nebudeme zaostávať a pridáme sa k nim. Fotky posielali  súťažiaci samostatne alebo som ich záhradky či predzáhradky bola odfotiť osobne. Treba oceniť prácu našich občanov, nielenže zdobia okolie svojich rodinných domov, ale skrášľujú tým aj celu obec a za to im patrí veľké ďakujem,” pre novinyknm.sk uviedla poslankyňa Alena Dudeková.
Letná súťaž o najkrajšiu záhradku a predzáhradku, či kvetinový balkón v Povine má svojich víťazov, ktorí sa už tešia z vecných cien. No nerozdávali sa len hlavné výhry, malú pozornosť v podobe stromčeka na pamiatku dostal každý súťažiaci.
„Na záver mi dovoľte poďakovať sa sponzorom, ktorí bez váhania a s radosťou prijali môj návrh o súťaž. Boli súčinní nielen pri tejto súťaži, ale spolupracujú s nami i počas celého roka. Nákupom u našich sponzorov podporujeme ekonomiku obce,“ dodala poslankyňa Alena Dudeková.
Autor: Dudeková, Hercová
Foto:  Alena Dudeková
https://bestvpncanada.ca/