Poznávali život včiel

V súčasnom období prebieha vo včelnici v Povine dvojtýždňové prednáškové a ukážkové štúdium.

Zanietený včelár a predseda SZV KNM Miloš Belan momentálne venuje svoj čas nielen žiakom rôznych základných škôl, ktoré v týchto dňoch navštevujú včelnicu, ale život včiel priblížil aj členkám z únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska  z Kysuckého Nového Mesta. Ľudia, čo trpia hendikepom zraku, prišli v utorok do včelnice a predsedu zahltili množstvom otázok. Táto téma je veľmi zaujímavá, príroda je neskutočne nádherná a zladená v dokonalej harmónií. Členka únie nevidiacich a slabozrakých Janka Hvolková je tiež vášnivou včelárkou, ktorá do včelárskej záľuby zasväcuje aj svoju vnučku. Spoločne si prešli jednotlivé stanovišťa včelnice, vyskúšali si váhu jednotlivých rámikov, včielky hladili a obdivovali ich náročnú prácu pri výrobe medu.   

V ukážkovom presklenom úli obdivovali včely, ktoré sa práve prehryzávali na svet a úporne hľadali matku všetkých včiel. Nakoniec si každá členka UNSS vlastnoručne vyrobila rámik, ktorý bude použitý vo včelnici. 

„Veľmi si vážim prácu všetkých včelárov a včelárok, lebo viem, aká je to náročná práca a koľko si vyžaduje času, ale i financií“, dodala starostka obce Alena Dudeková. 

Text a foto: obec Povina

https://bestvpncanada.ca/