Pozor na zmenu v dopravnom značení pred škôlkou na Komenského ulici

Nedávno sa na sociálnych sieťach objavila sťažnosť na parkovanie na Ulici Komenského medzi rezidenciou a Materskou školou. Mesto to vyriešilo radikálne.

Už dlhodobo je v Kysuckom Novom Meste problém s parkovaním na sídliskách. Teraz, po nainštalovaní zákazovej značky na Ulici Komenského pred Materskou školou, nastal ďalší problém. Rodičia detí žiakov Materskej školy a Základnej školy prvého a druhého ročníka už svoje auto nemajú kde zaparkovať. Túto ulicu totiž lemuje niekoľko zákazových značiek a miest na dočasné zaparkovanie je minimálne. Tie dokážu hneď ráno obsadiť aj návštevníci polikliniky, prípadne pracovníci na stavbe rezidencie.

Dlhé roky mohli vodiči svoje autá nechávať v tejto jednosmernej ulici hneď pred bránou škôlky, vybaviť svoje dieťa a odísť do práce. Teraz svoje autá budú musieť odstaviť mimo zákazovej zóny. Čím sa pravdepodobne zablokujú ďalšie okolité ulice, ako Pivovarská, prejazd medzi Nábrežnou a Komenského, prípadne parkoviská okolitých bytoviek a panelákov. Takto sa mesto rozhodlo riešiť parkovaciu politiku.

Priestupky rieši už aj Mestská polícia a v prípade, ak nechcete dostať blokovú pokutu na mieste, musíte využiť na zaparkovanie iné komunikácie alebo nechať auto doma a ísť peši. Čo môže obyvateľom vzdialenejších obydlí výrazne sťažiť ranný zhon a cestu do práce.

Táto značka zakazuje státie vozidla pri krajnici. Zastavenie je dovolené.
Státie je prerušenie jazdy na čas, ktorý je dlhší ako doba na zastavenie.
Zastavenie je prerušenie jazdy na urýchlený nástup, výstup, zloženie, vyloženie nákladu.

Text a foto: Miroslav Janouš