Práce na budove bývalého gymnázia (kocka) sa začnú už čoskoro

?

Budova bývalého gymnázia (kocka) vedľa ZŠ Nábrežná dlhodobo chátra, okrem toho je miestom, kde si vynadali vybíjajú svoju frustráciu a pochybné osoby vybavujú svoje kšefty. Pohľad na budovu je desivý a v človeku evokuje predstavy z hororových filmov.

Tomu bude už čoskoro koniec. Spoločnosť, ktorá bude na tomto mieste stavať bytové jednotky nevie ovplyvniť bezpečnostnú situáciu a vandalizmus, ktorý sa tu deje. Situácia s vandalizmom sa riešila aj na mestskom zastupiteľstve. Problém s vandalizmom by mohlo vyriešiť oplotenie staveniska.

„Čo sa bezpečnostnej situácie a vandalizmu týka toto naša spoločnosť bohužiaľ ovplyvniť nevie. Navrhovali sme, aby tam štátna alebo mestská polícia vykonávala zvýšený dohľad. Predpokladáme, že oplotením  staveniska sa tento problém definitívne vyrieši,“ pre novinyknm uviedol Ing. Jaroslav Uhrin.

Stavenisko bude oplotené už budúci týždeň, kedy sa začne s búracími prácami.

„Búracie práce začnú 8. apríla 2019.  Predpokladáme, že budú trvať 3-5 týždňov. Po ich skončení budú nasledovať v máji 2019 stavebné práce,“ informoval v odpovedi pre novinyknm Ing. Jaroslav Uhrin.

Je zrejmé, že v súvislosti s výstavbou bytových jednotiek, ale aj následným nasťahovaním sa nových nájomníkov, bude doprava na ulici Komenského rušnejšia.

Pýtali sme na mestskom úrade ako bude mesto riešiť zvýšenú premávku na ulici Komenského a to najmä v úseku, kde deti prechádzajú cez cestu od farského úradu smerom na chodník k panelákom (je to mimo prechodu), ale aj na ceste, ktorá vedie popri materskej škôlke a elokovanom pracovisku pre prváčikov a druháčikov ZŠ Nábrežná. Na tejto ceste sa stalo už viacero dopravných nehôd, kde došlo k stretu osobného vozidla a dieťaťa.

„Mesto plánuje zhotoviť vyvýšený retardér s prechodom pre chodcov,“ dostali sme odpoveď z mestského úradu.

Nedozvedeli sme nič konkrétnejšie, nevieme, kde presne mesto plánuje zhotoviť uvedený retardér. Najskôr, ale pri farskom úrade, kde deti prechádzajú cez cestu na chodník k panelákom na ulici Komenského, kedže retardér pri elokovanom pracovisku býva na ceste namontovaný už niekoľko rokov.

?

Autor: Petronela Hercová

Foto: autorka