Prepravná služba Taxify od piatku jazdí už aj v Žiline

Alternatívnu prepravnú službu Taxify budú môcť po novom používať aj v Žiline a Trnave. Služba tak bude dostupná celkovo v šiestich slovenských mestách.

Dobré výsledky estónskej spoločnosti umožňujú rozširovanie služieb do stále väčšieho počtu miest. „Chceme prinášať väčšiu kvalitu a bezpečnosť v mestskej doprave pre čo najväčší počet ľudí na Slovensku. Preto sme sa rozhodli pokračovať v rozširovaní našich služieb do ďalších miest. Tentokrát sme sa zamerali na Žilinu a Trnavu, kde chceme ponúknuť obyvateľom rovnaké výhody ako v Bratislave, Košiciach, Prešove či Nitre,“ uviedol Roman Sysel, country manager spoločnosti Taxify pre Českú republiku a Slovensko.

Slováci čoraz viac preferujú možnosť zabezpečenia odvozu pomocou aplikácie vo svojich smartfónoch. Výhodou je možnosť sledovania príjazdu vodiča v reálnom čase, zdieľanie jazdy s priateľmi alebo rodinou, možnosť bezhotovostnej platby priamo cez aplikáciu či možnosť objednať si Taxify cez Google Maps. „Máme radosť z rozširovania našich služieb v ďalších krajských mestách Slovenska. Cielime na priemernú dostupnosť vodiča do 5 minút od objednania. Predpokladáme, že v prvých dňoch bude tento čas o niečo dlhší, ale veríme, že v priemere nepresiahne 8 minút,” dodáva Sysel.

Taxify chce motivovať aj vodičov – tým novoregistrovaným ponúkne registračný bonus až do 400 Eur počas prvých troch týždňov po spustení. Získať môžu bonus do výšky 20 Eur na deň.

O Taxify

Spoločnosť Taxify založil v roku 2013 Markus Villig, na slovenský trh vstúpila v roku 2016. Je najrýchlejšie rastúcou platformou pre prepravu osôb v Európe a Afrike s investormi, medzi ktorými sú Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital a spoluzakladateľ TransferWise, Taavet Hinrikus. Taxify má viac ako 15 miliónov užívateľov v 25 krajinách sveta. Viac informácií nájdete na www.taxify.eu.

Tlačová správa