Pri „Priemyslovke“ bude multifunkčné ihrisko

pozemok pri Priemyslovke

Už dlhé roky je rozľahlý priestor v blízkosti Strednej priemyslenej školy – v súčasnosti Spojenej školy v Kysuckom Novom Meste, v podstate nevyužívaný. Táto situácia sa, ale čoskoro zmení.

Pozemok o výmere 9392 m² vlastní Žilinský samosprávny kraj, ktorý je aj zriaďovateľom Spojenej školy.  Na časti pozemku sa nachádza menšie ihrisko, no zvyšná časť pozemku sa už dlhšie plnohodnotne nevyužíva. V podstate iba raz za rok počas Jakubovských hodov, keď sú tu rozmiestnené kolotoče.

So skratkou cez pozemok pri „Priemyslovke“ sa budú musieť obyvatelia rozlúčiť

Ale to je v podstate len dobre! Areál školy bude opäť o niečo krajší, a spolu s areálom školy bude aj mesto o niečo krajšie. Na rozľahlej ploche vyrastie multifunkčné ihrisko, ktoré bude financované z rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja. Podľa neoficiálnych informácií bude financované z finančných prostriedkov, ktoré boli získané z predaja budovy bývalého gymnázia pri ZŠ Nábrežná, tzv. kocky.

Na pozemku pri „Priemyslovke“ bude multifunkčné ihrisko

„Žilinský samosprávny kraj plánuje výstavbu multifunkčného ihriska pri Strednej priemyselnej škole v Kysuckom Novom meste, ktorá bude financovaná z rozpočtu ŽSK.  V súčasnosti je ešte potrebné zaobstarať príslušné povolenia. Výstavba ihriska sa plánuje začať najskôr koncom roku 2018 a dokončenie celej investície v roku 2019 pri vhodných klimatických podmienkach. Ihrisko bude v prvom rade slúžiť pre študentov školy. Bližšie informácie o prevádzke zariadenia môže podať riaditeľ školy,“ pre novinyknm.sk odpovedal Mgr. Lukáš Milan, riaditeľ odboru odboru informácií a zahraničných vzťahov.

Rekonštrukciou prešiel aj internát pri škole

Škola je každým rokom krajšia. Študenti sa s týmto  názorom asi nebudú príliš stotožňovať. Z ich pohľadu sú  celkovo názory na hocijakú školu trošku rozdielne, respektíve ovplyvnené skutočnosťou, že do nej musia chodiť, musia sa učiť, musia a musia a musia mnoho iných vecí a povinností.

Neodškriepiteľnou pravdou však je, že škola prešla viacerými rekonštrukciami, ktoré dodali jej vzhľadu modernosť. Nedávno bol zrekonštruovaný aj internát, ktorý sa nachádza v areáli školy. Rekonštrukcia bola zrealizovaná taktiež z rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja.

Autor: Petronela Hercová

Foto: autorka