Prvé miesto je pre Kysučanky úspechom, ale nepreceňujú ho

FBK Kysucké Nové Mesto dokázalo prvý raz v klubovej histórii vyhrať základnú časť ženskej extraligy a pre vyraďovaciu fázu získalo najvýhodnejšie postavenie. „Byť prvý je skvelým pocitom, tešíme sa z toho my, rovnako aj hráčky, ale nepreceňujeme to. Pokračujeme v nastolenej práci od začiatku fungovania klubu. Môže nám to vliať viac síl a povzbudiť nás to do ďalších zápasov, ale v play-off sa začína odznova,“ hovorí MIROSLAV KAŠPER, manažér a člen realizačného tímu.

Už v júli Kysučanky vyhrali medzinárodný klubový turnaj v Drážďanoch, nasledovalo striebro na kvalitne obsadenom EuroFloorball Cupe a pridať sa môže ešte ligový úspech. To už by bola priam rozprávková sezóna. „Drážďanský turnaj splnil, čo mal, je pre dievčatá formou odmeny po sezóne a EFC bolo nadplánom s vydarenými zápasmi. Na začiatku sezóny sa toho aj s reprezentačnými zrazmi nakopilo viac a odrazilo sa to na horších výsledkoch s Pruským či Nemšovou, ale postupom času sme sa na ihrisku dostali ku svojmu hernému plánu, hrali sme svoje, v novom roku sa nám vrátili dievčatá po zraneniach, makali naplno na tréningoch aj v zápasoch a výsledkom toho je prvé miesto.“ dopĺňa k tejto téme Kašper.

S novým kalendárnym rokom sa do akcie vrátila Alexandra Faktorová a krátko po nej aj Alica Brodňanová. O stopercentnej sile sa však stále hovoriť nedá: „Sú to veľmi platné hráčky, Alicin výpadok bol veľmi dlhý, podobne aj u Sašky. Ich návraty veľmi pomohli a určite sme silnejší. Máme však dlhodobo zranenú Sáru Zátekovu, ktorá začína s rehabilitáciou po zlomenine kostičky na chodidle nohy a pre problémy s kolenami momentálne nehráva ani Veronika Marková,“

Minulý rok Kysucké Nové Mesto s prehľadom zvládlo štvrťfinále proti Nitre a tá sa z ôsmej priečky ponúkala aj tento raz. Voľba však padla na Hurikán. „Bilancia vzájomných zápasov s Nitrou a Hurikánom bola veľmi porovnateľná a ostatné celky boli kvalitatívne na vyššej úrovni. Rozhodovali sme sa preto medzi týmito dvomi. Peťa Gešová po ceste z Partizánskeho niečo na túto tému prehodila, preto sme to nadnesene uviedli ako dôvod výberu Bratislavy. Na ihrisku sa budeme snažiť odviesť maximum a postúpiť,“ hovorí s úsmevom manažér klubu.

V závere základnej časti nemal tento tím všetko vo vlastných rukách, ale spoliehať sa musel na zakopnutie Pruského: „Samozrejme sme verili, pretože súperi, ktorých malo Pruské, boli nároční. Spišská Nová Ves má výborný kalendárny rok 2020, aj my sme s ňou odohrali náročný zápas a rovnako aj Tvrdošín je veľmi silným celkom. My sme to však nemohli ovplyvniť, takže sme sa tým nezaťažovali. Pre nás bol dôležitý náš zápas s Partizánskym, zvládli sme ho a potešili sme sa už po ceste odtiaľ,“ Partizánčanky svojím posledným zápasom Kysuca odprevadila do prvej ligy. „Je to škoda, pretože sa venujú seriózne mládeži a pre takéto kluby by bolo lepšie, ak by mladé dievčatá hrali extraligové zápasy vo vyššom tempe a proti kvalitnejším súperom. Aj pre slovenský florbal by bolo lepšie, keby sa udržali, ale súťaž ukázala, že tam boli silnejšie tímy. Majú však veľmi solídnu základňu a verím, že sa o rok vrátia do extraligy,“ povedal na margo Harvardu.

V deň spečatenia prvenstva v základnej časti oslávila narodeniny Laura Chúpeková, o päť dní neskôr ich triumfom na stredoslovenskej dorasteneckej súťaži oslávila ďalšia účastníčka MS v Neuchateli Linda Pudišová. „Určite je to pre mňa veľkým posunom, ale nemôžem sa na tejto úrovni uspokojiť. Treba naďalej na sebe pracovať a zlepšovať sa,“ hovorí Pudišová, koncentrujúc sa už na začiatok extraligového štvrťfinále play-off, ktoré vidí jasne. „Pevne verím, že sériu s Hurikánom vyhráme a postúpime do semifinále“ uzavrela s úsmevom.

Zdroj: Hyundai extraliga
Foto: MIROSLAV JANOUŠ