Rešpektovanie opatrení v obchodoch treba dodržiavať, pretože obchodníci sú kontrolovaní a sankciovaní

V súčasnosti ešte stále platia nariadenia pre prevádzku a spôsob fungovania obchodných prevádzok. Hoci je vývoj pandémie koronavírusu na Slovensku miernejší ako sa predpokladalo, opatrenia aj naďalej platia. A ich dodržiavanie je prísne kontrolované.

Nie, nie je to žiadny výmysel predavačiek a majiteľov obchodov. Od 9:00 do 11:00 hod. sú obchody ešte stále vyhradené pre seniorov, rúška sú ešte stále povinné a počet zákazníkov v každej predajni je limintovaný jej veľkosťou.

Obchodníci sú veľmi radi, že mohli svoje prevádzky otvoriť, no musia dodržiavať pravidlá. Zodpovedné orgány robia kontroly po celom Slovensku a nedoržiavanie pravidiel je sankciované.

Každý obchod má zväčša hneď pri vstupe vyvesené pravidlá, ktoré je potrebné rešpektovať. Je únavné každému vysvetľovať, že v predajni môže byť najviac toľko a toľko zákazníkov a je potrebné počkať, kým tí, ktorí sú dnu nevýjdu von. Je únavné mnohým vysvetľovať, že od 9:00 do 11:00 hod. je obchod vyhradený pre seniorov, aj keď sa vo vnútri nenachádza žiadny takýto zákazník. Ale pravidlá sú pravidlá.

Prosím rešpektujte tieto pravidlá a nežiadajte obchodníkov, aby ich porušovali. Nenavádzajte ich na obchádzanie nariadení.

Aj keď sa nariadenia zdajú nelogické a nezmyselné, dodržiavať sa musia. Aj jedno jediné porušenie (nákup za pár eur) môže obchodníka stáť poriadne „mastnú pokutu“.

Text:

Foto: Pixabay